Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
fot. Bartłomiej Piwoński
Stacja Kielce Herbskie prawie gotowa
Piotr Natkaniec
2017.11.13 09:50

Kończy się remont stacji Kielce Herbskie. Dzięki przebudowie wymieniono nawierzchnię na 170 metrowej kładce, zainstalowano nowe oświetlenie oraz wykonano zjazdy dla wózków i rowerów.

 To jednak nie koniec prac związanych z remontem. Zmiany czekają jeszcze same perony, które zostaną wyposażone w nowe ławki i wiaty oraz w gabloty z rozkładem jazdy. Pojawi się też czytelne oznakowanie. Stacja Kielce Herbskie jest kolejną po Czarnowie stacją modernizowaną w ostatnim czasie na terenie Kielc.

Remont kładki oraz peronu na stacji Kielce Herbskie kosztował ponad 2 miliony 400 tysięcy złotych. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe przeprowadziła go w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Poprawa bezpieczeństwa poprzez zabudowę nowych rozjazdów kolejowych o podwyższonym standardzie konstrukcyjnym”.

NAJNOWSZE

OSTATNIA AKTUALIZACJA

95
5,98
98
6,63
ON
6,37
LPG
3,44
ORLEN
Jaworznia 208C, Jaworznia

CENY PALIW

SPRAWDŹ CENY AKTUALIZUJ

CZYTAJ DALEJ