Już 27 czerwca na ulice Kielc wyjadą dwie weekendowe linie turystyczne – CK1 i CK2. Autobusy będą kursować przez najważniejsze atrakcje turystyczne miasta, ułatwiając mieszkańcom i turystom dotarcie do miejsc wypoczynku, rekreacji i wydarzeń kulturalnych.
Nowe linie będą kursować w każdą sobotę i niedzielę przez cały okres wakacyjny.
– W okresie wakacji mają one usprawnić komunikację po mieście i zachęcić do odwiedzania miejsc, w których odbywają się różnego rodzaju wydarzenia i aktywności. Mają być także liniami promującymi największe atrakcje turystyczne Kielc poprzez przebieg swojej trasy – mówi Agata Wojda, prezydent Kielc.
Pierwsze kursy zostaną uruchomione w sobotę (27 czerwca) o godzinie 10.00. Przejazdy będą płatne zgodnie z obowiązującą taryfą biletową komunikacji miejskiej.
– Obie linie będą rozpoczynać kursowanie z Placu Konstytucji 3 Maja, sprzed Urzędu Miasta. Rozkład jazdy został przygotowany tak, aby autobusy odjeżdżały średnio co 45–50 minut – wyjaśnia Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.
Dodatkowo w autobusach pasażerowie znajdą bezpłatne mapy, informatory turystyczne oraz zestawienia najciekawszych wydarzeń zaplanowanych na dany weekend.
Trasa linii CK1:
Urząd Miasta – Kapitulna – Jana Pawła II – Żytnia – Grunwaldzka – Jagiellońska – Krakowska – Pakosz – al. Na Stadion – Szczepaniaka – Wapiennikowa – Popiełuszki – Wrzosowa – Pileckiego – Daleszycka – Pileckiego – Tarnowska – Bohaterów Warszawy – Szczecińska – Zagórska – Żeromskiego – Seminaryjska – Paderewskiego – IX Wieków Kielc – Urząd Miasta.
Trasa linii CK2:
Urząd Miasta – Kapitulna – Jana Pawła II – Seminaryjska – Żeromskiego – Zagórska – Szczecińska – Bohaterów Warszawy – Tarnowska – Pileckiego – Daleszycka – Pileckiego – Wrzosowa – Popiełuszki – Wapiennikowa – Husarska – Szczepaniaka – al. Na Stadion – Pakosz – Krakowska – Jagiellońska – Grunwaldzka – Żelazna – Czarnowska – IX Wieków Kielc – Urząd Miasta.