Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Anna Misztal w Kielc walczy z nieuleczalną chorobą

czwartek, 02 czerwca 2022 14:38 / Autor: Dominika Skowron
Anna Misztal w Kielc walczy z nieuleczalną chorobą
Źródło: facebook.com
Anna Misztal w Kielc walczy z nieuleczalną chorobą
Źródło: facebook.com
Dominika Skowron
Dominika Skowron

W maju tego roku kielczanka usłyszała diagnozę: stwardnienie zanikowe boczne, tzw. SLA. Kobieta chce walczyć, żyć aktywnie, jak do tej pory. Jednak szansę na powstrzymanie choroby daje kosztowna terapia w Niemczech, gdzie jedna kuracja to koszt 55-70 tysięcy złotych, a powinno się ją powtórzyć około 10 razy. Rodzina nie może sobie pozwolić na takie wydatki, jednak wspólnie możemy pomóc, m.in. wspierając zbiórkę pieniężną. Link do zbiórki znajduje się poniżej.

Pani Anna jest młodą, aktywną kobietą, zarówno prywatnie jak i zawodowo. Ma wiele planów na życie, w przyszłym roku jej córka wychodzi za mąż.

Pierwsze niepokojące sygnały pojawiły się w zeszłym roku, kiedy to u Pani Anny pojawił się ból w nadgarstku, który z czasem nasilił się i osłabił dłoń. Po wielu badaniach, konsultacjach i pobytach w szpitalu postawiono diagnozę. Rokowania przedstawione przez lekarzy były zatrważające, przeżywalność wynosi od 3 do 5 lat.

Kielczanka nie poddała się jednak, pracuje i stara się funkcjonować tak, jak przed chorobą. Ta jednak postępuje i aby pani Anna mogła dłużej cieszyć się sprawnością, potrzebuje drogiej terapii za granicą. Dodatkowo konieczna jest rehabilitacja, antybiotyki, leki przeciwgrzybicze i przeciwalergiczne, wspierające pracę układu pokarmowego. Na czas antybiotykoterapii kobieta przyjmować musi probiotyki i suplementację wspomagającą.

Rodziny nie stać na to, aby samodzielnie pokryć koszty leczenia, dlatego powstała zbiórka pieniężna, która wspomoże państwa Misztal w tym trudnym czasie. Zachęcamy do wsparcia akcji, pamiętajmy, iż dobro zawsze wraca!

LINK DO ZBIÓRKI: https://www.siepomaga.pl/anna-misztal

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO