Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Autobusem przez rynek? Nie w tym roku

czwartek, 05 sierpnia 2021 15:20 / Autor: Weronika Kępa
Autobusem przez rynek? Nie w tym roku
FB Miasto Kielce
Autobusem przez rynek? Nie w tym roku
FB Miasto Kielce
Weronika Kępa
Weronika Kępa

O tym, że miasto planuje uruchomić linię autobusową, która miałaby przejeżdżać przez rynek pisaliśmy już pod koniec maja. Od tego czasu zorganizowano kilkanaście testowych przejazdów przez centrum. Te pokazały, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niż na początku zakładano.

Kilka miesięcy temu władze miasta twierdziły, że tego typu połączenie mogłoby zacząć funkcjonować jeszcze w te wakacje. Niestety, pomysł wymaga dopracowania. W tym roku na pewno nie zostanie zrealizowany. - Okazuje się, że temat jest bardziej złożony, niż na początku myśleliśmy – mówi wiceprezydent Agata Wojda.

– Złożyły się na to trzy elementy. Przede wszystkim bezpieczeństwo, ale również kwestia organizacji miejsc parkingowych, które znajdują się na trasach przejazdu, a także konieczność rozpatrzenia zmian infrastrukturalnych. Czasem jest tak, że autobus, który jedzie wąskimi ulicami w śródmieściu Kielc ma ograniczony poziom skrętu, więc być może będzie musiało dojść do lekkiej przebudowy infrastruktury – tłumaczy.

Wiceprezydent podkreśla jednak, że temat nie został zamknięty, ani odłożony. - Cały czas myślimy o tym, jak zwiększyć dostępność komunikacyjną na rynku. Po wykonaniu testów wiemy już, że przejazd autobusu północną pierzeją rynku, która budziła największe kontrowersje, wydaje się mało prawdopodobny. To nie jest jednak jedyna opcja jaką braliśmy pod uwagę – mówi.

Agata Wojda uspokaja mieszkańców i podkreśla, że przed wprowadzeniem rozwiązania zostanie ono m.in. poddane konsultacjom społecznym.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO