Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Przed nami kolejne pikniki, na których będziemy się mogli zaszczepić

środa, 28 lipca 2021 11:20 / Autor: Wojciech Dudkowski
Przed nami kolejne pikniki, na których będziemy się mogli zaszczepić
Przed nami kolejne pikniki, na których będziemy się mogli zaszczepić
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Wczoraj zakończyła się seria spotkań w kieleckich Klubach Seniora, w czasie których można było przyjąć szczepionkę przeciwko koronawirusowi.  W sierpniu natomiast będzie można zrobić to podczas spotkań na Osiedlu Świętokrzyskim i w Ogrodzie Botanicznym.

Podczas pięciu lipcowych spotkań zaszczepiły się 144 osoby. Podano im preparat Pfizer. Kolejne spotkania planowane są w sierpniu:

- 4 sierpnia zorganizujemy Festyn Rodzinny na Osiedlu Świętokrzyskie a 28 sierpnia zaprosimy na Festyn do Ogrodu Botanicznego. W czasie obydwu wydarzeń będzie można się zaszczepić, przygotujemy także inne atrakcje dla mieszkańców – mówi Magdalena Gościniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Piknikom towarzyszyło wspólne grillowanie, śpiew i zabawy integracyjne.

- W czasie wydarzeń mogliśmy przekazać pełną wiedzę na temat szczepień przeciw COVID-19 i ich znaczenia. Rozmawialiśmy o tym, że szczepienia są bezpieczne i przede wszystkim są potrzebne. W żaden inny sposób nie wygramy z pandemią koronawirusa. Nadal będziemy zachęcać do szczepień i przekonywać mieszkańców Kielc, żeby to samo robili wśród rodziny, przyjaciół i sąsiadów – informuje zastępca prezydenta Kielc, Marcin Chłodnicki.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przypomina także o możliwości skorzystania z transportu dla osób z trudnościami w poruszaniu się. Mogą z niego skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie N lub R,
  • osoby powyżej 70. roku życia.

Do tej pory skorzystało z niego około 550 osób.  Co ważne: bezpłatny dowóz jest realizowany także do punktów poza miastem Kielce.   

Zapotrzebowanie na bezpłatny dowóz na szczepienie lub mobilny punkt szczepień można zgłaszać pod numerem telefonu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach – 668 431 060.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO