Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Będzie bezpieczniej na Krakowskiej

wtorek, 12 czerwca 2018 09:33 / Autor: Piotr Natkaniec
Będzie bezpieczniej na Krakowskiej
Będzie bezpieczniej na Krakowskiej
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Miejski Zarząd Dróg chce zamontować dodatkowe oświetlenie przy przejściach dla pieszych na ulicy Krakowskiej. To od lat jedna z najniebezpieczniejszych dróg w Kielcach.

Drogowcy planują doświetlić 6 przejść dla pieszych. Latarnie zostaną zamontowane na odcinku od ulicy Jagiellońskiej do granic miasta. - Ustawimy dodatkowe słupy wraz z oprawami ledowymi o innej barwie światła niż pozostałe latarnie. To powinno uwypuklać te miejsca z punktu widzenia kierującego i powinno poprawić bezpieczeństwo na tej ulicy. Tego typu latarnie zamontowano wcześniej na ulicy Grunwaldzkiej i Ogrodowej - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

Ulica Krakowska od lat znajduje się w czołówce najniebezpieczniejszych dróg w Kielcach. W zeszłym roku doszło tam do 135 kolizji i 13 wypadków, w których 21 osób zostało rannych.

Obecnie MZD jest na etapie postępowania przetargowego. To druga próba znalezienia wykonawcy, bowiem za pierwszym razem nikt nie zgłosił się do przetargu. Montaż latarni ma się zakończyć do 30 listopada tego roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO