Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Biała sobota w ŚCO. Bezpłatne badania dla pań

środa, 17 listopada 2021 14:31 / Autor: Adrianna Linertowicz
Biała sobota w ŚCO. Bezpłatne badania dla pań
Biała sobota w ŚCO. Bezpłatne badania dla pań
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w najbliższą sobotę zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Są one realizowane w ramach programów profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy.

Po raz jedenasty w tym roku Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza do udziału w białej sobocie, tym razem w barwach jesieni. 20 listopada, w godzinach od 9 do 14, będzie można bezpłatnie skorzystać z następujących badań:

- mammografia (dla pań w wieku 50 – 69 lat – zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi); rejestracja pod nr tel. 607 77 88 88

- cytologia konwencjonalna i płynna (bezpłatne dwa badania podczas jednej wizyty, przeznaczone dla pań w wieku 25-59 lat, w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy); rejestracja pod nr tel. 609 99 00 33

- diagnostyka molekularna wirusa HPV (wirus HPV jest głównym czynnikiem ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy) – w ramach pilotażowego programu realizowanego przez ŚCO, badanie przeznaczone dla kobiet w wieku 30 – 59 lat. Uwaga! Badanie HPV – DNA nie jest badaniem na życzenie. O tym, czy pacjentka zostanie zakwalifikowana do pilotażowych badań HPV-DNA zdecyduje losowo system informatyczny po wprowadzeniu jej danych.

Na badania należy zabrać ze sobą dokument z numerem PESEL.

Leszek Smorąg, ginekolog onkolog i kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii podkreśla, że diagnostyka profilaktyczna w ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega zaleceń przeciwepidemicznych, stosuje środki ochrony indywidualnej, płyn do dezynfekcji. Po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Wymaz cytologiczny jest pobierany przy pomocy jednorazowych sterylnych zestawów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO