Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Boisko na kieleckim Uroczysku doczekało się remontu

poniedziałek, 11 stycznia 2021 11:59 / Autor: Beata Kwieczko
Boisko na kieleckim Uroczysku doczekało się remontu
Fot. UM Kielce
Boisko na kieleckim Uroczysku doczekało się remontu
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Zakończył się remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 27 na osiedlu Uroczysko w Kielcach. Uczniowie będą korzystać z obiektu po powrocie do szkoły.

Boisko przy ulicy Marszałkowskiej zostało wybudowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2010 roku. Na co dzień korzystali z niego uczniowie, szkółki piłkarskie oraz mieszkańcy okolicznych osiedli, dlatego po latach intensywnego użytkowania jego nawierzchnia nadawała się do całkowitego remontu. W czerwcu ubiegłego roku interweniowaliśmy w tej sprawie w Urzędzie Miasta na prośbę naszego słuchacza. W końcu znalazły się pieniądze i teraz obiekt ma nową nawierzchnię.

– Było to jedno z pierwszych nowoczesnych boisk, które powstało w Kielcach. W ciągu dziesięciu lat zostało tak mocno wyeksploatowane, że nie nadawało się już do użytku. W połowie roku obiecaliśmy, że poszukamy środków na realizację tej inwestycji i to się udało – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

W ramach inwestycji wymieniona została nawierzchnia z trawy syntetycznej do piłki nożnej wraz z zasypaniem piaskiem kwarcowym i specjalnym granulatem oraz wykonano obróbkę istniejących kotew gruntowych.

– Bardzo się cieszymy, że boisko zostało wyremontowane i jest już oddane do użytku. Teraz czekamy już tylko na powrót uczniów – mówi Małgorzata Sowa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 w Kielcach.

Remont obiektu kosztował prawie 280 tysięcy złotych.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO