Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Budowa wielofunkcyjnego stadionu PŚk na finiszu

poniedziałek, 17 maja 2021 14:24 / Autor: Weronika Kępa
Budowa wielofunkcyjnego stadionu PŚk na finiszu
Fot: Szymon Sobura/FB PŚk
Budowa wielofunkcyjnego stadionu PŚk na finiszu
Fot: Szymon Sobura/FB PŚk
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej nie mogą się doczekać pierwszego meczu rozegranego na własnym stadionie. Jego budowa trwa od ponad półtora roku, a efekty widać gołym okiem. Jak informują władze uczelni, to już ostatnia prosta przed uroczystym otwarciem obiektu.

- Aktualnie wykładana jest nawierzchnia pod bieżnię lekkoatletyczną. To potrwa jeszcze około dwóch tygodni - informuje Stanisław Hojda, dyrektor centrum sportu Politechniki Świętokrzyskiej. - Potem nastąpi malowanie torów i na tym zakończą się prace przy funkcjonalnej części stadionu. Rozpoczynamy również postępowanie przetargowe dotyczące wyposażenia stadionu – zakupu sprzętu lekkoatletycznego i urządzeń, w tym urządzeń elektronicznych, potrzebnych chociażby do przeprowadzenia zawodów – dodaje.

Przypomnijmy: projekt przewiduje budowę kompleksu sportowego, w którego skład wchodzą między innymi: boisko o nawierzchni z trawy sztucznej, bieżna ogólna do biegów z przeszkodami, bieżnia prosta do biegów na sto metrów, skocznia do skoków w dal, skocznia do skoków wzwyż i o tyczce, rzutnia do pchnięcia kulą, siłownia zewnętrzna oraz trybuny na czterysta miejsc.

Inwestycja opiewa na kwotę 15 milionów złotych, z czego 7,5 miliona złotych przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO