Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Co to był za dzień! Kiermasz Wielkanocny w Radiu eM Kielce

niedziela, 26 marca 2023 16:59 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Co to był za dzień!  Kiermasz Wielkanocny w Radiu eM Kielce
Co to był za dzień!  Kiermasz Wielkanocny w Radiu eM Kielce
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Świąteczny klimat zapanował w Radiu eM Kielce. W niedzielę, 26 marca odbył się tu kiermasz pod hasłem „Poczuj Klimat Wielkiej Nocy”. Były słodycze, ozdoby i dekorowanie ciasteczek z Manufakturą Pietraszki, warsztaty florystyczne pod okiem Beaty Tokarskiej – Wójcik, właścicielki Kwiatowej Pasji w Kielcach, przepyszne ciasta i dania od Koła Gospodyń Wiejskich z Belna, a także wyjątkowa, wiosenna sesja zdjęciowa w wykonaniu Piotra Michalca. Chętni mogli również poznać radio „od kuchni”.

Od godzin południowych mury Radia eM Kielce były pełne gości, na których czekało wiele atrakcji.

Na specjalnie przygotowanym przez kielecką Manufakturę Pietraszki stoisku można było kupić ozdoby wielkanocne i słodkości. Chętni mogli skorzystać z warsztatów lukrowania ciasteczek, które poprowadziła Adrianna Przybylska, instruktor pracowni cukierniczej Pietraszek.

- Bardzo się cieszymy, bo nasze warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem. Ciasteczka lukrowali i duzi, i mali. Widać było, że wszystkim sprawiało to ogromną radość. Dlatego bardzo się cieszymy, że po raz kolejny mogliśmy tu być  – powiedziała Adrianna.

 Przypomnijmy, że Zakład Aktywności Zawodowej, zwany również Manufakturą Pietraszki to miejsce, które daje szansę osobom niepełnosprawnym.  

- Kupując nasze produkty wspierają Państwo tak naprawdę osoby z niepełnosprawnościami, które u nas pracują. To wsparcie jest dla nas bardzo ważne i za każde bardzo dziękujemy. Od siebie zapewniamy, że nasze wypieki powstają z najlepszej jakości składników – podkreśla Adrianna Przybylska.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty florystyczne.

- Dały one niesamowitą energię zarówno dzieciom, jak i mnie samej. Było widać ogromne zaangażowanie najmłodszych i satysfakcję z tego, co zrobiły – powiedziała Beata Tokarska – Wójcik, mistrz florystyki i właścicielka Kwiatowej Pasji w Kielcach. 

A co takiego powstało podczas warsztatów?

- Dzieci stworzyły piękne, wielkanocne ozdoby. Mam nadzieję, że przygoda z tą florystyką podczas warsztatów, będzie dla uczestników fajną pamiątką. Dodatkowo, z tego dzieła powstało jeszcze coś wyjątkowego, bo rodzice dobrowolnie przekazali datki na rzecz Pietraszek – uzupełniła Beata Tokarska – Wójcik.

Na kiermaszu nie zabrakło także zapowiadanych pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Belna. Goście mogli skosztować ich pysznych ciast i dań, a także zakupić ozdoby wielkanocne.

- To dla nas ogromna radość, że mogłyśmy tu być i zaprezentować owoce naszej pracy – powiedziała Barbara Bęben, przewodnicząca koła.

Koło Gospodyń Wiejskich w Belnie działa już niemal dwa lata. Panie aktywnie uczestniczą w życiu lokalnej społeczności. Biorą udział w ważnych imprezach kultywując tradycje ludowe.

- Uczestniczymy w kiermaszach, chętnie gościmy w szkołach i innych placówkach, staramy się być aktywne i zachęcać do tej aktywności innych – uzupełnia Barbara Bęben.

Już wkrótce, bo 21 maja będzie można spotkać panie na Jarmarku Świętokrzyskim, na Świętym Krzyżu.

Dużą atrakcją dla gości było zwiedzanie radia i możliwość rozmowy na antenie.

- Bardzo mi się podobało w Radiu eM. Cieszę się, że mogłam je obejrzeć i skorzystać z tylu fantastycznych rzeczy: ozdabiałam ciasteczka, bawiłam się we florystkę, a nawet miałam swój debiut na antenie – powiedziała Maja.

Na antenie zadebiutowała również Ala.

- To świetna przygoda. Chciałabym być dziennikarką – powiedziała dziewczynka.

Chętni mogli także wziąć udział w specjalnej sesji świątecznej. Zdjęcia wykonał Piotr Michalec, autor profilu „Kadry na luzie”.

Swoje stoisko miały wolontariuszki Kocich Łapek, czyli kobiety, które niosą pomoc bezdomnym kotom. Miłośniczki tych zwierząt nie tylko odławiają bezdomne koty i poddają je kastracji, ale przede wszystkim udzielają pomocy także tym, które są chore i wymagają opieki weterynaryjnej.

Podczas kiermaszu można było wesprzeć ich działalność kupując różne fanty.

W kiermaszu wielkanocnym w Radiu eM wzięło udział kilkaset osób.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia:

http://emkielce.pl/galeria/kiermasz-wielkanocny-w-radiu-em-kielce

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO