Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Copywriting na UJK. Uczelnia zapowiada nabór na atrakcyjne studia podyplomowe

piątek, 22 stycznia 2021 11:50 / Autor: Piotr Wójcik
Copywriting na UJK. Uczelnia zapowiada nabór na atrakcyjne studia podyplomowe
fot. Damian Wysocki
Copywriting na UJK. Uczelnia zapowiada nabór na atrakcyjne studia podyplomowe
Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

– Zawód copywritera już dziś jest rozchwytywany, a w najbliższym czasie jeszcze bardziej zyska na wartości– mówi w wywiadzie dla Radia eM dr hab. Małgorzata Krzysztofik, prof. UJK, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uczelnia uruchamia studia podyplomowe, na których będzie kształcić przyszłych copywriterów.

– Nasze życie w dobie pandemii przeniosło się do internetu. To tam kupujemy, szukamy rozrywki, usług, czytamy blogi. Ktoś wszystkie te treści musi napisać. Właśnie dlatego uruchamiamy studia podyplomowe na tym kierunku, ale uczyć na nich będziemy zarówno copywritingu internetowego, jak i radiowego czy telewizyjnego –  mówi prof. Małgorzata Krzysztofik.

Jak dodaje, studia są bardzo atrakcyjne na tle oferty innych uczelni. – Zdecydowanie wychodzimy przed szereg. Przeglądałam oferty komercyjne. To głównie dwudniowe kursy, które są bardzo drogie. Nasze studia są przystępne cenowo, ale jednocześnie charakteryzują się wysoką jakością. Do prowadzenia zajęć zostały zaproszone osoby praktykujące w tym zawodzie. Są to między innymi właściciele agencji copwriterskich – dodaje prodziekan ds. kształcenia Wydziału Humanistycznego UJK.

Studia rozpoczną się w marcu. Zajęcia będą prowadzone przez dwa semestry. O przyjęcie mogą się starać absolwenci zarówno studiów licencjackich, jak i magisterskich.

Posłuchaj całego wywiadu:

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO