Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Czeka nas fala upałów i możliwe burze. Pogoda dla Kielc

środa, 07 lipca 2021 12:00 / Autor: Adrianna Linertowicz
Czeka nas fala upałów i możliwe burze. Pogoda dla Kielc
Czeka nas fala upałów i możliwe burze. Pogoda dla Kielc
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałami dla województwa świętokrzyskiego. W ciągu tygodnia temperatura maksymalna może wynosić nawet 32 stopnie Celsjusza!

Synoptycy ostrzegają przed nadchodzącą falą upałów. W środę (7 lipca) termometry wskażą nawet do 32 stopni Celsjusza. W nocy temperatura może spaść do 17 stopni.

 W czwartek możemy spodziewać się 30 stopni Celsjusza i przelotnych burzy. W nocy temperatura osiągnie około 20 stopni.

Podobnie będzie w piątek - słupki wskażą temperaturę nawet 30 stopni Celsjusza. Synoptycy prognozują również opady deszczu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 90 procent. Mogą pojawić się także burze (prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi 40 procent).

W nocy z piątku na sobotę temperatura spadnie do 17 stopni Celsjusza. W sobotę nadejdzie lekkie ochłodzenie. Termometry wskażą około 25 stopni Celsjusza, zaś w nocy - 15 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów oszacowano na 70 procent; mogą towarzyszyć im burze.

W niedzielę słupki rtęci w Kielcach mogą wskazać 27 stopni Celsjusza, a w nocy - 16 stopni. Szansa na pojawienie się opadów wynosi  70 procent, mogą też pojawić się burze.

W ciągu tego tygodnia indeks promieniowania UV może wynieść od 6 do 7, co wiąże się z wysokim zagrożeniem w trakcie długiego przebywania na słońcu. Pamiętajcie o okularach przeciwsłonecznych i używaniu kremów z filtrem. Należy też ograniczyć czas przebywania na słońcu do południa. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO