Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dwie oferty na rozbudowę skateparku. Obie przekraczają budżet

wtorek, 20 lipca 2021 10:18 / Autor: Weronika Kępa
Dwie oferty na rozbudowę skateparku. Obie przekraczają budżet
Dwie oferty na rozbudowę skateparku. Obie przekraczają budżet
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Rozbudowa skateparku to największy i zarazem najdroższy projekt realizowany w ramach ubiegłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Początkowo miasto planowało przeznaczyć na niego 2 mln zł. Okazuje się jednak, że złożone oferty znacznie przekraczają wspomniany budżet.

Zamówienie obejmuje między innymi rozbudowę i modernizację istniejącego skateparku, budowę części skateparku kids, a także budowę dojść z kostki betonowej, wyposażenie terenu w elementy małej architektury, między innymi stojaki na rowery, stacje naprawczą do rowerów, ławki, tablice, a także wykonanie instalacji elektrycznej, oświetlenia terenu i monitoringu oraz gniazd do podpięcia nagłośnienia.

- W wyznaczonym terminie do Urzędu Miasta wpłynęły dwie oferty. Jedna z nich opiewa na kwotę dwóch milionów sześciuset tysięcy złotych, druga jest droższa i wynosi dwa miliony dziewięćset tysięcy złotych – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

- Obie oferty są obecnie weryfikowane i sprawdzane pod kątem formalnym natomiast nie ulega wątpliwości, że obie przewyższają kwotę, którą pierwotnie przeznaczyliśmy na realizację tego zadania. Brakujących środków będziemy szukali w budżecie miasta – dodaje.

Prawdopodobnie wniosek dotyczący zmian w budżecie zostanie poddany pod głosowanie już na najbliższej sesji, 22 lipca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO