Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dodatkowa lekcja dla personelu medycznego

środa, 25 kwietnia 2018 08:59 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Dodatkowa lekcja dla personelu medycznego
Dodatkowa lekcja dla personelu medycznego
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Personel medyczny ze Szpitala Kieleckiego im. św. Aleksandra w Kielcach uczestniczył w szkoleniu ratowania ludzkiego życia. Podczas spotkania lekarze uczyli się jak postępować w  przypadku  katastrof masowych.

Obok teorii była też praktyka: do szpitala trafiło około trzydziestu  poszkodowanych w wypadku komunikacyjnym. Stan kilkorga z nich był bardzo poważny. Personel szpitala musiał więc dobrze zaplanować działania. Jak się okazuje, nie bez powodu akurat takie zdarzenie było podmiotem szkolenia. - Pod względem medycznym, czyli umiejętności stricte lekarskich oraz ratowniczych  jesteśmy w czołówce światowej, natomiast brakuje nam umiejętności zarządzania, czyli wykorzystania tej wiedzy w sytuacjach trudnych, takich jak wypadki, czy katastrofy masowe - powiedział dr Arkadiusz Trzos, specjalista zajmujący się problematyką zdarzeń masowych. Lekarz podkreśla jednocześnie,  że takich szkoleń nigdy nie jest za wiele. - Świat idzie do przodu. Niezbędna jest permanentna nauka. Cały czas musimy podnosić swoje kompetencje. Zmienia się sytuacja i zmieniają się zagrożenia – zaznaczył.

Potwierdza to Kamil Makowski, ratownik medyczny, który wziął udział w ćwiczeniach. - W  takich sytuacjach liczą się sekundy. Personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ma za zadanie jak najszybciej ocenić stan pacjenta i wdrożyć odpowiednie procedury ratujące życie. Potrzebne jest więc doświadczenie - powiedział ratownik

 Szkolenia z zakresu ratownictwa medycznego odbywają się w Szpitalu Kieleckim  regularnie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO