Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dog friendly, czyli sklepy przyjazne psiakom

poniedziałek, 21 czerwca 2021 12:28 / Autor: Adrianna Linertowicz
Dog friendly, czyli sklepy przyjazne psiakom
Dog friendly, czyli sklepy przyjazne psiakom
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Letnie upały nie tylko ludziom dają się we znaki - psy również odczuwają ich skutki. Z tego powodu niektóre sklepy i galerie handlowe umożliwiają właścicielom czworonogów zabranie ich ze sobą na zakupy. Gdzie można zabrać ze sobą psiaka?

Zdarzają się sytuacje, w których właściciele na czas zakupów pozostawiają swoje pupile w pełnym słońcu lub zamkniętych w nagrzanym samochodzie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników zwierząt, niektóre ze sklepów przyjmują filozofię "dog friendly", co oznacza, że zezwalają na wejście na teren sklepu z pupilem. Wśród nich można wyróżnić m.in. Leroy Merlin, Media Expert, Media Markt, Decathlon, czy MAXI ZOO.

– Klienci mogą przychodzić do nas na zakupy ze swoim pupilem. Psiak dostanie od nas również miskę z wodą – informuje nas obsługa kieleckiego Decathlonu przy ulicy Radomskiej.

Podobnie jest w przypadku sieci Media Expert.

– Psy są u nas mile widziane w czasie takich upałów i mogą wchodzić z właścicielami na teren wszystkich naszych sklepów stacjonarnych. Dodatkowo na zewnątrz wystawiamy dla nich miski z wodą – mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy sieci Media Expert.

Media Markt z kolei co roku przypomina, że psy również potrzebują ochłody i wody podczas letnich upałów.

– Każdy może wejść do sklepu ze swoim psem. Zapraszamy serdecznie! Zwierzak może liczyć u nas również na wodę do picia – informuje Jacek Śmigaj, manager kieleckiego Media Markt.

Poidła dla zwierzaków możemy też znaleźć m.in. przy kieleckiej Galerii Echo.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO