Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dzieci z SP nr 20 w Radiu eM

środa, 25 maja 2022 12:04 / Autor: Aleksandra Rękas
Dzieci z SP nr 20 w Radiu eM
Dzieci z SP nr 20 w Radiu eM
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dzisiaj redakcję Radia eM Kielce odwiedzili mali goście. Uczniowie szkoły podstawowej nr 20 w Kielcach poznali tajniki pracy w radiu – dowiedzieli się jak wyglądają obowiązki prezenterów i dziennikarzy. Czy im się podobało?

Amelka  stwierdza, że chciałaby zostać dziennikarką. - Chciałabym nagrywać informacje do radia i być słynna – mówi.

Podobne zdanie ma Emilka. - Chciałabym być dziennikarką, bo bardzo fajnie tu się siedzi. Ciekawe jest szukanie wiadomości w Internecie – zauważa.

Niektórzy dziennikarski debiut mają już za sobą. Tak jest w przypadku Adeliny, która przeprowadzała już wywiad ze swoją koleżanką. - Bardzo mi się to spodobało, od tamtej pory chcę pracować w radiu – zdradza.

Jednak jak to bywa, są gusta i guściki. Ola zdecydowanie stwierdza, że nie chciałaby być dziennikarką, ale prezenterką – już tak.

- Wielu ludzi mówi co trzeba zrobić, co powoduje zamieszanie. Stresowałabym się też występowaniem przed innymi. Mogłabym jednak mówić do mikrofonu na antenie – przekonuje po krótkim wahaniu.

Kariery w roli dziennikarza nie wyobraża sobie też Nela. Podobnie Lilianka, której mimo to w radiu bardzo się podoba. Inne dzieci z kolei zauważają nietypowe zalety bycia dziennikarzem.

- Można siedzieć na krześle i odpoczywać. To na pewno bardzo fajne – ocenia Ela.

Wszystkim miłym gościom życzymy wyboru najlepszej ścieżki zawodowej – w radiu czy gdziekolwiek indziej!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO