Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Dzień Samorządu Terytorialnego w Kielcach

wtorek, 24 maja 2022 13:44 / Autor: Radio eM
Dzień Samorządu Terytorialnego w Kielcach
Źródło: kielce.eu
Dzień Samorządu Terytorialnego w Kielcach
Źródło: kielce.eu
Radio eM
Radio eM

Integracja, wspólna zabawa i prezentacja tego, czym na co dzień zajmuje się samorząd Kielc oraz instytucje działające na rzecz mieszkańców, to wszystko w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Kielcach. W piątek, 27 maja, na Ślichowicach i Barwinku zaplanowano pikniki rodzinne.

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 roku. Wzorem roku ubiegłego miasto zorganizuje kolejną edycję wydarzenia w formie plenerowych spotkań z mieszkańcami.

W piątek, 27 maja, w godzinach 12-16 na terenie dwóch kieleckich osiedli mieszkaniowych: Ślichowice (przy Szkole Podstawowej nr 25) i Barwinek (przy Szkole Podstawowej nr 32), odbędą się pikniki rodzinne.

Na uczestników imprezy czeka bogaty program. Będą występy wokalno-instrumentalne, pokazy tańca, zabawne animacje, pokazy wielkich baniek, różnorodne, ciekawe warsztaty, pokazy doświadczeń i eksperymenty, rebusy, quizy oraz konkursy z nagrodami, turnieje sportowe, prezentacje Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Policji oraz wiele innych atrakcji, w tym bezpłatny ciepły poczęstunek. 

Cały program jest dostępny pod linkiem: https://kielce.eu/pl/aktualnosci/moc-atrakcji-podczas-dnia-samorzadu-terytorialnego-program-wydarzen.html

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO