Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Elewi z Bukówki złożyli przysięgę

sobota, 31 lipca 2021 21:49 / Autor: Michał Łosiak
Elewi z Bukówki złożyli przysięgę
Fot. CPdMZ
Elewi z Bukówki złożyli przysięgę
Fot. CPdMZ
Michał Łosiak
Michał Łosiak

106 elewów służby przygotowawczej z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych złożyło przysięgę wojskową na kieleckiej Bukówce. Uroczystość poprzedziła Msza Święta w kaplicy.

To był wyjątkowy dzień dla ponad setki mundurowych, którzy wypowiedzieli słowa przysięgi. Przed nią, odprawiona została uroczysta Eucharystia w intencji żołnierzy rozpoczynających swoją przygodę z wojskiem.

Później, na placu apelowym elewi złożyli przysięgę. Wyróżniono także żołnierzy,  którzy osiągnęli najlepsze wyniki w szkoleniu, a także przekazano podziękowania dla dowódców biorących udział w przygotowaniu do służby.

– Przysięga wojskowa to zobowiązanie i skoro zdecydowaliście się wstąpić w szeregi armii, to podjęliście decyzję, by strzec naszych narodowych wartości, takich jak: Bóg, Honor, Ojczyzna”. - podkreślił komendant CPdMZ, w zastępstwie ppłk Krzysztof Matla.

Po złożeniu przysięgi, przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Krakowa, żołnierze odśpiewali Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego, a całość uroczystości zwieńczyła defilada wojskowa.

Tag: kielce cpdmz
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO