Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ferie zimowe w mieście. Sprawdź, co będzie się działo

piątek, 14 stycznia 2022 09:37 / Autor: Weronika Kępa
Ferie zimowe w mieście. Sprawdź, co będzie się działo
Ferie zimowe w mieście. Sprawdź, co będzie się działo
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W tym roku województwo świętokrzyskie rozpoczyna ferie zimowe w pierwszej turze. Dwa tygodnie błogiej laby formalnie ruszą w poniedziałek, 17 stycznia. Choć tak naprawdę dzieciaki będą cieszyć się z wolnego już od soboty. Jak zapełnić im ten czas? Kieleckie instytucje mają na to sposób!

W Kieleckim Centrum Kultury zagości „Zimowa Mała Akademia Sztuk Pięknych”. Motywem zajęć będzie animacja poklatkowa. Dzieciaki (od 7 roku życia) razem wymyślą krótki scenariusz, przygotują scenografię i lalki, a potem nakręcą film. Zajęcia będą odbywać się w dniach 17-21 stycznia, w godz. 10-14. Koszt udziału wynosi dwieście złotych.

Jeśli już o obrazie mowa, Wojewódzki Dom Kultury przygotował na ferie specjalne projekcje filmowe dla dzieci i młodzieży. W sumie przez dwa tygodnie na wielkim ekranie pojawi się dwadzieścia filmów animowanych i aktorskich. Bilety na każdy seans będą kosztować dwanaście złotych.

Kielce nie zapominają jednak o miłośnikach książek, dla których Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaplanowała między innymi codzienne darmowe „Zimowe czytanie na mediatycznym dywanie”.

Dla fanów sportu też coś się znajdzie – będą mogli korzystać z darmowych wejść na miejskie baseny (DELFIN, FOKA, MORS, ORKA, JURAJSKA) i wziąć udział w zajęciach z nauki pływania. Na aktywne ferie poleca się także Centrum Sportowo-Rekreacyjne Stadion, gdzie odbędą się turnusy narciarsko-snowboardowe.

Dla spragnionych kreatywnych zabaw maluchów ciekawą ofertę przygotował z kolei Dom Kultury „Zameczek”. Wśród propozycji można wymienić m.in. zajęcia z tworzenia gobelinów, emisji głosu czy podstaw wokalistyki estradowej.

Instytut Dizajnu postawił w tym roku na zwierzęta. Podczas specjalnych warsztatów ich miłośnicy będą mogli poznać zwyczaje tzw. „dzikich lokatorów”, a także zaprojektować i stworzyć dla nich niewielkie mieszkanka.

Dla lubiących bycie blisko natury atrakcje przygotowała również kielecka Geonatura. W ramach ferii zaplanowano bowiem wiele warsztatów geologicznych i botanicznych, a także zwiedzanie wystawy CHRONOS.

Atrakcji nie zabraknie również w kieleckim Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie dzieci wezmą udział w zajęciach muzealnych, a także zobaczą pomieszczenia niedostępne na co dzień dla zwiedzających. Pierwszy tydzień będzie zarezerwowany dla „odkrywców”, drugi przejmą „spryciarze”.

Mówiąc krótko, będzie się działo!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO