Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Festyn edukacyjny dla najmłodszych

wtorek, 19 czerwca 2018 14:03 / Autor: Beata Kwieczko
Festyn edukacyjny dla najmłodszych
Festyn edukacyjny dla najmłodszych
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

"Z nami bezpiecznie i ekologicznie". Pod takim hasłem przy kieleckim stadionie Kolporter Arena odbył się we wtorkowe przedpołudnie festyn edukacyjny. W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 1 - 4 ze szkół podstawowych z naszego miasta. W organizację zaangażowały się służby ratunkowe, straż miejska i graniczna, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, Wojewódzki Sztab Wojskowy oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji.

- Innowacją tego całego przedsięwzięcia jest to, że do tej pory każde służby prowadziły edukację i takie panele edukacyjne wśród dzieci i młodzieży indywidualnie, a tutaj udało nam się zaprosić do współpracy wszystkie służby, które działają na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa i mamy możliwość edukowania naszych milusińskich - mówi Arkadiusz Skrzypczak z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

Uczestnicy bawili się znakomicie. Chętnie brali udział w zabawach i konkursach.

- Najbardziej podobało mi się, jak byliśmy na stadionie i wtedy rzucali niektórzy piłeczkami i trzeba było je złapać. Moi koledzy łapali i wygrywali nagrody - opowiada Natalia z klasy 3a ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Kielcach.

Na festynie bawiło się kilkaset dzieci. Gościem był prezydent miasta Wojciech Lubawski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO