Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na „Sienkiewce” foodtrucki pełne pyszności

niedziela, 25 lipca 2021 12:09 / Autor: Adrianna Linertowicz
Na „Sienkiewce” foodtrucki pełne pyszności
Na „Sienkiewce” foodtrucki pełne pyszności
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Szaszłyki z chrupiącą cebulką prosto z rożna, frytki belgijskie, słodkie churrosy, a może lody dla ochłody? Przy kieleckim deptaku stanęły najlepsze polskie foodtrucki, w których można skosztować kuchni z różnych stron świata. 

- Lokalizacja jest idealna, bo to centrum miasta. Można zjeść na świeżym powietrzu i przy okazji schłodzić się dzięki kurtynie wodnej na Placu Artystów. Takie wydarzenia w Kielcach oceniam jak najbardziej pozytywnie, ponieważ zachęcają nie tylko do wyjścia z domu, ale też do spróbowania czegoś zupełnie nowego – mówi pani Magdalena Nowacka, która skusiła się na popularne, belgijskie frytki.

- Bardzo smakowały mi szaszłyki z Szaszłykarni. Zresztą już nie pierwszy raz, bo miałem też okazję spróbować ich w Lublinie, z którego pochodzę – zdradził w rozmowie z nami pan Krzysztof Mąkosa.

Jest w czym wybierać. Są przekąski na ciepło i na zimno, zarówno słone, jak i słodkie. Możemy skosztować, między innymi, owoców w czekoladzie, amerykańskich burgerów, makaronu ryżowego z różnymi dodatkami, kiełbasy z grilla, albo azjatyckich pierożków. Z pewnością każdy znajdzie coś  dla siebie.

Foodtrucki będą stały przy ulicy Sienkiewicza do godziny 20 (niedziela, 25 lipca), więc jest jeszcze czas, by skusić się na coś smakowitego!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO