Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Skutki piątkowej wichury są ogromne

sobota, 10 lipca 2021 16:22 / Autor: Adrianna Linertowicz
[FOTO] Skutki piątkowej wichury są ogromne
[FOTO] Skutki piątkowej wichury są ogromne
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Burze, które przetoczyły się wczoraj nad Kielcami, spowodowały ogromne zniszczenia na terenie całego miasta. Z ich powodu ucierpiała nie tylko ważna dla mieszkańców wierzba miłości w Parku Miejskim, ale też m.in. drzewo rosnące przy źródełku Biruty. Zniszczeń jest znacznie więcej.

Jak poinformowało Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach, skutki piątkowych burz są naprawdę potężne, a największe najprawdopodobniej w Dolinie Silnicy. Silny wiatr powalił tylko tam przynajmniej kilkanaście wierzb i klonów. Spadający konar złamał latarnię, a inny wpadł wprost na ławkę.  

„Duże zniszczenia są także przy ul. Planty. Tam do Silnicy spadła nie tylko gałąź, ale i jedno z drzew zostało całkowicie wyrwane z gruntu i przewróciło się na drugą stronę rzeki”, informuje RPZiUK.

Podczas przechadzki parkowymi alejkami, nie sposób nie dostrzec ogromnych zniszczeń. Praktycznie na każdym kroku można dostrzec powalone drzewa, zalegające na ławkach oraz chodnikach gałęzie i połamane konary. Wiele strat jest również przy kieleckim zalewie, Skwerze im. Szarych Szeregów, przy ulicy Jesionowej, Warszawskiej, bp Kaczmarka, ale też na kieleckich cmentarzach oraz innych rejonach miasta.

RPZiUK zapewnia, że zostaną przeprowadzone prace porządkowe.

„W piątek do późnych godzin popołudniowych i w sobotę od samego rana nasi pracownicy pomagali w usuwaniu skutków wichury. W sobotę po godz. 7 udrożnione zostały ścieżki w Dolinie Silnicy, usunięte z tych dróg zostały też stwarzające największe zagrożenie gałęzie. Zabezpieczyli także taśmą ostrzegawczą te miejsca, gdzie może występować niebezpieczeństwo spadających gałęzi. Podobnie było w Parku Miejskim. Jednak prace porządkowe potrwają jeszcze przez najbliższe dni”, możemy przeczytać na profilu spółki.

Apelujemy do rowerzystów oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO