Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Trwa festyn w parku miejskim. Warto tam być!

wtorek, 30 sierpnia 2022 12:33 / Autor: Aleksandra Rękas
[FOTO] Trwa festyn w parku miejskim. Warto tam być!
[FOTO] Trwa festyn w parku miejskim. Warto tam być!
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Do godziny 14 przed muszlą koncertową w parku miejskim na gości czekają stanowiska służb mundurowych, występy oraz gry i zabawy dla dzieci. Wszystko odbywa się w ramach festynu „Zdrowo i bezpiecznie z mundurem”.

Impreza organizowana jest przez kielecką straż miejską. Od rana na scenie muszli w parku swoje umiejętności prezentują tancerze i sportowcy.

- To dzieci z Klubu Judo KUZUSHI Kielce oraz klub taneczny cha-cha. Dla najmłdoszych mamy watę cukrową, popcorn, słodki poczęstunek. Można wziąć udział w grach i zabawach, dowiedzieć się jak pracują służby mundurowe, wejść do wozu strażackiego – wylicza Bogusław Kmieć z kieleckiej straży miejskiej.

Jedną z atrakcji jest możliwość założenia „alkogogli”, odbywa się też pokaz psów policyjnych, można również zobaczyć z czego podczas akcji korzystają strażacy. To stoisko jest oblegane przez dzieci, które marzą o zostaniu strażakiem w przyszłości – i nie są to tylko chłopcy!

- Mamy dziś pokaz sprzętu – to wóz strażacki i wszystkie urządzenia niezbędne do przeprowadzenia akcji ratowniczej i ratowniczo-gaśniczej. Mamy ze sobą quada, wykorzystywanego przy pożarach lasach, czy powodziach. Każdemu udzielamy odpowiedzi na nurtujące pytania, dzieci mogą posiedzieć w wozie strażackim - mówi aspirant sztabowy Piotr Bąk z Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.

Stoisko przygotowała także Straż Ochrony Kolei. Znajdziemy tam materiały dotyczące bezpiecznego pokonywania torowisk i podróży pociągiem.

- Dla dzieci mamy kolorowanki, gry planszowe, ulotki. Największą formacją jest pokaz psa służbowego, który służy w naszej formacji – zachęca inspektor Artur Zagórski z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach.

Na festynie znajdują się również stanowiska kieleckich i świętokrzyskich policjantów, Nadleśnictwa Kielce i Aresztu Śledczego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO