Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO+VIDEO] Uczniowie Małej Akademii Muzycznej zaprezentowali swoje umiejętności

sobota, 21 grudnia 2019 15:02 / Autor: Wiktor Żelazny
[FOTO+VIDEO] Uczniowie Małej Akademii Muzycznej zaprezentowali swoje umiejętności
[FOTO+VIDEO] Uczniowie Małej Akademii Muzycznej zaprezentowali swoje umiejętności
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Na co dzień ciężko trenują i uczą się muzyki, a dzisiaj dali piękny występ. W Pałacu Biskupów Krakowskich młodzi adepci Małej Akademii Muzycznej zaprezentowali swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością.

Występujący zagrali na takich instrumentach jak pianino, ksylofon czy perkusja. Swoje piosenki dzieci wykonały jako soliści, ale również w duetach, jak i w większych grupach. Grająca na pianinie oraz perkusji Stella Woś zaznaczyła, że występ przed taką publicznością był ciężki: - Jak się wychodzi na scenę i chce się zagrać przed taką publicznością to jest stres. Ale jak już na zakończenie dostanie się oklaski to jest to bardzo przyjemne – mówiła uczennica Małej Akademii Muzycznej.

W trakcie występu uczniowie zagrali i zaśpiewali między innymi takie piosenki jak: "Dla Elizy" Beethovena, "All of me", "Hallelujach" czy utwór pod polską nazwą "Czy Ty wiesz co to znaczy tęsknić za Nowym Orleanem". Jak podkreśla nauczyciel Konstanty  Wileński, w ich szkole dzieci uczą się przede wszystkim grać na fortepianie czy instrumentach perkusyjnych, ale również uczą się sztuki aktorskiej. A czy jest jakaś szczególna zdolność potrzebna do nauki gry na instrumencie?

 - Uważam, że zdolne jest każde dziecko, jednak trzeba to umieć z niego wydostać. Najistotniejszy jest jednak szacunek do nauczyciela i słuchanie jego rad. A najważniejszym momentem jest współpraca nauczyciela z rodzicami. Kiedyś genialny nauczyciel Stolarski powiedział „Ja nie potrzebuję zdolnych uczniów, potrzebuję zdolnych rodziców”. I to jest bardzo ważne, bo wtedy jest zupełnie inny efekt – tłumaczył Konstanty Wileński.

Występ adeptów Małej Akademii Muzycznej zakończyło wspólne wykonanie różnorodnych kolęd, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO