Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] W Kieleckim Centrum Kultury giełda minerałów. Są prawdziwe skarby!

sobota, 22 lutego 2020 11:37 / Autor: Wiktor Żelazny
[FOTO] W Kieleckim Centrum Kultury giełda minerałów. Są prawdziwe skarby!
[FOTO] W Kieleckim Centrum Kultury giełda minerałów. Są prawdziwe skarby!
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

W Kieleckim Centrum Kultury w ten weekend można obejrzeć i kupić wiele ciekawych przedmiotów, które wykonane zostały między innymi z tego, co dała nam natura. Wszystko za sprawą kolejnej już odsłony Ogólnopolskiej Giełdy Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich.

- Na nasza impreze przyjeżdżają wystawcy z całej Polski, ale również z zagranicy. Można tutaj nie tylko kupić przepiękną biżuterię wykonaną z minerałów szlachetnych czy kamieni ozdobnych, ale również nacieszyć oko bardzo ciekawymi kolekcjami minerałów, skamieniałości i skał - mówił Michał Poros, członek zarządu Świętokrzyskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk Geologicznych w Kielcach.

Na tegorocznej giełdzie pojawił się ze swymi zbiorami najmłodszy w jej historii wystawca - Antoni Kasznia, który chodzi do trzeciej klasy szkoły podstawowej, a na swoim stoisku prezentuje minerały z całego świata.

- Zainteresowałem się tym, gdy tata pokazał mi swój pierwszy znaleziony minerał. Na początku nie wierzyłem, że coś takiego jest naturalne i od tego właśnie zaczęła się moja pasja. Potem zaczęliśmy już jeździć do kamieniołomów i w góry i uzbieraliśmy wiele okazów – tłumaczył mały Antoni Kasznia.

Wystawcy dzisiejszej giełdy mają też do zaoferowania biżuterię miedzianą, srebrną, bursztynową, ale oprócz wyrobów jubilerskich na stoiskach można znaleźć lalki materiałowe, zdrową żywność czy materiały skórzane.

- Bardzo istotne w naszych wyrobach jest to, że my naszą skórę malujemy i nie dzieje się z nią nic złego, nawet jeśli ma ona styczność z wodą. Technologia malowania jest szalenie skomplikowana, tworzenie przypomina malowanie obrazu, a każda kompozycja jest inna - tłumaczyli pani Izabela i pan Jan, na których stoisku można znaleźć torebki, a nawet biżuterię skórzaną.

Dzisiaj giełda będzie otwarta dla zwiedzających do godziny 18. W niedzielę zainteresowani będą mogli odwiedzać Kieleckie Centrum Kultury od godziny 10 do 17. Koszt biletów to 5 złotych dla dorosłych i 3 złote dla młodzieży i emerytów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO