Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

„IDZIEmy W ZIELONE” – w sobotę spotkanie na kieleckim rynku

piątek, 13 maja 2022 13:18 / Autor: Weronika Kępa
„IDZIEmy W ZIELONE” – w sobotę spotkanie na kieleckim rynku
kielce.eu
„IDZIEmy W ZIELONE” – w sobotę spotkanie na kieleckim rynku
kielce.eu
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W sobotę, 14 maja, władze miasta organizują spotkanie pod hasłem „IDZIEmy W ZIELONE”, w ramach którego zapraszają wszystkich mieszkańców do rozmów na temat zazieleniania Kielc. Całość rozpocznie się o godzinie 11 na rynku.

– Oczywiście akcja jest bardzo silnie związana z tym, jakie mamy plany w zakresie polityki zazieleniania miasta. Już niebawem będziemy ogłaszać przetargi na cztery bardzo ważne dla nas zielone projekty, ale oczywiście planów w tym zakresie jest znacznie więcej – mówi wiceprezydent Agata Wojda.

Wspomniane cztery projekty to: zazielenienie rynku, rewitalizacja skweru im. Ireny Sendlerowej, rewitalizacja ulicy Bodzentyńskiej oraz zagospodarowanie pasa zieleni w okolicy dawnej synagogi.

– Chcemy podyskutować z mieszkańcami o tym, dlaczego taki priorytet miasta został wybrany, jak zieleń pozytywnie wpływa na naszą przestrzeń i jakie są z tego korzyści. W sobotę na rynku pojawią się stoiska informacyjne, na których będziemy mówić o tym, jak pielęgnować zieleń. Przeprowadzimy też kilka doświadczeń ukazujących, jak funkcjonuje przestrzeń, która nie jest zazieleniona, a jak funkcjonuje ta wzbogacona o drzewa – wylicza nasza rozmówczyni.

Podczas spotkania miasto będzie również rozdawać nasiona do zasadzenia na balkonie lub w przydomowym ogródku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO