Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Interaktywne poznawanie Kielc. Wystarczy... smartfon z aplikacją ClippGO!

piątek, 03 grudnia 2021 10:51 / Autor: Adrianna Linertowicz
Interaktywne poznawanie Kielc. Wystarczy... smartfon z aplikacją ClippGO!
Fot. Piotr Michalec
Interaktywne poznawanie Kielc. Wystarczy... smartfon z aplikacją ClippGO!
Fot. Piotr Michalec
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Aplikacja ClippGO! pozwala w interaktywny sposób poznawać Kielce i przy okazji łączy to z ruchem. Umożliwia aktywne odkrywanie miasta, dokumentowanie chwil i poznawanie perspektywy innych osób korzystających z niej. Dzięki temu każdy może mieć swój wkład w tworzenie historii miasta i budowanie społeczności.

ClippGO! to mobilna aplikacja, która pozwala nam oglądać i czytać wiadomości przypięte do danej lokalizacji. Kilka kroków wystarczy, aby wyświetliła też inne treści. ClippGO! wykorzystuje geolokalizację smartfona i pokazuje clippy położone w promieniu 50 metrów od użytkownika. Liczba clippów uwarunkowana jest aktywnością użytkowników, a wpisy w aplikacji są inne w każdym miejscu. Żeby zobaczyć clipp w danej lokalizacji, wystarczy do niego podejść. Wówczas możemy go skomentować, a także dodać własny clipp.

– Zachęcamy kielczan do aktywności, zapisywania historii miejsc w postaci zdjęć i komentarzy - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc. - Wyobraźmy sobie na przykład liczne foto clippy z tętniącego latem Rynku lub z okresu świątecznego jarmarku czy z Kadzielni. Z pewnością będą to interesujące obrazki. Wierzymy, że clippów mieszkańców oraz turystów będzie przybywało i wspólnie stworzymy współczesną historię miasta - dodaje.

Obecnie użytkownicy znajdą w aplikacji opisy 23 lokalizacji w Kielcach. Dowiemy się z nich ciekawostek m.in. o Dworcu Autobusowym, Kadzielni i Karczówce, bazylice katedralnej, Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich i Placu Artystów. Już niebawem pojawią się kolejne, przygotowane przez Urząd Miasta. Kielczanie i turyści mogą również sami wzbogacać mapę miejsc i budować własną społeczność, publikując zdjęcia czy komentując wpisy innych. Kielce są drugim miastem w Polsce po Krakowie, w którym uruchomiono ClippGO!.

– Aplikacja ClippGO! pozwala na nowo odkryć ciekawe miejsca w Kielcach, poznać ich historię - wyjaśnia Jarek Rybus z ClippGO!.  – Oszczędzamy czas, nie musimy szukać w internecie informacji o miejscu, w którym jesteśmy. Wystarczy wyjąć smartfon i zobaczyć od razu opis lokalizacji, skomentować, wrzucić zdjęcie i zapisać. Przypomina to zrywanie zawieszonych w powietrzu zdjęć z podpisem i zawieszanie własnych. ClippGO! pozwala na takie publikowanie informacji w przestrzeni wokół nas, bez zanieczyszczania przestrzeni miejskiej - dodaje.

Jak to działa? Instalujemy aplikację na telefonie, a następnie wyruszamy w podróż tropem wiadomości opisujących różne ciekawe miejsca na terenie Kielc. Ich listę można zobaczyć w aplikacji, znajdując się przy Punkcie Promocji Kielc przed Dworcem Autobusowym. Dzięki możliwości komentowania i publikowania wskazówek zwiedzanie przypomina grę w podchody. Aplikacja jest bezpłatna. Można ją pobrać tutaj lub ze sklepu z aplikacjami Google Play.

Informacje na temat aplikacji ClippGO! oraz innych, które umożliwiają interaktywne zwiedzanie miasta, dostępne są tutaj.

Odkryj Kielce z ClippGO!

Współpracę z ClippGO! koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO