Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[INTERWENCJA] Burze nie oszczędziły Cmentarza Starego. Kiedy będzie sprzątnięty?

poniedziałek, 12 lipca 2021 11:12 / Autor: Wojciech Dudkowski
[INTERWENCJA] Burze nie oszczędziły Cmentarza Starego. Kiedy będzie sprzątnięty?
[INTERWENCJA] Burze nie oszczędziły Cmentarza Starego. Kiedy będzie sprzątnięty?
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Burze i wichury, które przeszły w piątek przez Kielce nie oszczędziły także cmentarzy. Powalone konary drzew, potłuczone znicze, uszkodzone krzyże nagrobne – to obraz, jaki możemy zobaczyć m. in. na Cmentarzu Starym przy ulicy Ściegiennego w Kielcach. Opowiedział nam o nich nasz słuchacz, który chciał się dowiedzieć, kiedy cmentarz zostanie uprzątnięty.

- Wybrałem się wczoraj pomodlić się przy grobach bliskich, ale trudno było tam przejść. Wszystko jest rozwalone, groby uszkodzone, a na razie nie widać porządków. Niech ktoś coś z tym zrobi – alarmował słuchacz, dzwoniący na telefon interwencyjny  Radia eM.

Po przyjściu na cmentarz okazało się, że uszkodzone przez wiatr duże drzewa zalegają na grobach. Potłuczone jest wiele zniczy, połamane są także pozostawiane przez odwiedzających nagrobki swoich bliskich kwiaty. Niektóre krzyże i kamienne elementy są pęknięte.

Jak mówi Jan Wzorek, kierownik cmentarzy przy parafii katedralnej, proste prace już trwają, natomiast na te bardziej zaawansowane trzeba będzie poczekać do czwartku:

- Własnymi siłami już powoli sprzątamy, natomiast prace, związane z drzewami, które ważą po kilka ton, zleciliśmy zewnętrznej firmie, która przyjedzie tu w czwartek. Nie chcemy ruszać tego sami, gdyż moglibyśmy w ten sposób uszkodzić jeszcze więcej, niż sama wichura – dodaje Jan Wzorek.

Artykuł powstał w wyniku zgłoszenia na numer telefonu interwencyjnego Radia eM Kielce: 41 349 50 40.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO