Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Interwencja. „Przez brak oświetlenia poruszanie się tą drogą jest utrudnione”

wtorek, 28 lipca 2020 09:02 / Autor: Weronika Kępa
Interwencja. „Przez brak oświetlenia poruszanie się tą drogą jest utrudnione”
Interwencja. „Przez brak oświetlenia poruszanie się tą drogą jest utrudnione”
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Szybko jeżdżące samochody, ludzie wysiadający z autobusów, jeżdżący rowerami, przechodzący na pasach, a do tego brak oświetlenia. Tak w kilku słowach można opisać problem, z którym zgłosił się do nas czytelnik.

- Jestem mieszkańcem Nowin, ale na co dzień pracuję w Kielcach. Przejeżdżam więc ulicą Krakowską co najmniej dwa razy w ciągu doby. Jest to trasa, na której auta jeżdżą bardzo szybko, często ponad sto kilometrów na godzinę - mówi pan Hubert, nasz czytelnik.

- Od pewnego czasu poruszanie się tą drogą jest utrudnione, ponieważ latarnie stojące niedaleko osiedla Słowik nie działają. Kiedy robi się ciemno, tam naprawdę niewiele widać i może dojść do tragedii. Szczególnie, że wysiadający z autobusu ludzie często poruszają się poboczem. Nie wiem, dlaczego latarnie nie działają, czy są zepsute, czy celowo wyłączone – dodaje.

Z prośbą o wyjaśnienie zgłosiliśmy się do rzecznika prasowego MZD. Okazało się, że wyłączone oświetlenie ma związek z pandemią koronawirusa. – Musieliśmy szukać oszczędności wszędzie, gdzie było to możliwe. Dlatego też wiele słupów oświetleniowych zostało wyłączonych. Te znajdujące się w parkach miejskich zostały uruchomione już blisko dwa miesiące temu. Resztę będziemy przywracać sukcesywnie. Myślę, że na ulicy Krakowskiej stanie się to do końca bieżącego tygodnia – informuje Jarosław Skrzydło.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO