Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jak spędzimy sylwestra w Kielcach? Nie będzie otwartych zabaw

piątek, 31 grudnia 2021 10:56 / Autor: Wojciech Dudkowski
Jak spędzimy sylwestra w Kielcach? Nie będzie otwartych zabaw
Jak spędzimy sylwestra w Kielcach? Nie będzie otwartych zabaw
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Ze względu na obostrzenia epidemiczne, władze Kielc nie zdecydowały się na zorganizowanie miejskiej zabawy sylwestrowej. Nie będzie także imprezy w Wojewódzkim Domu Kultury. Swoje propozycje na tę noc mają jednak Kieleckie Centrum Kultury i Kino Helios

– Powód jest oczywisty i związany z obecną sytuacją epidemiczną. Sylwester to impreza masowa, skupisko ludzi, które znajduje się w jednym miejscu przez dłuższy czas. Dlatego, uwzględniając bezpieczeństwo mieszkańców oraz zdrowie kielczan, podjęliśmy decyzję o tym, że w tym roku organizacja Sylwestra nie jest właściwym rozwiązaniem – wyjaśnia Tomasz Porębski, rzecznik Prezydenta Miasta Kielce.

Nie odbędą się także żadne imprezy w Wojewódzkim Domu Kultury.

W Kieleckim Centrum Kultury natomiast na dużej scenie odbędzie się sylwestrowy koncert „Bo to się zwykle tak zaczyna…” z udziałem artystów m. in. z Opery Wrocławskiej, Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie , Teatru Muzycznego w Poznaniu czy Teatru Muzycznego w Lublinie. Początek o godzinie 19. Są jeszcze bilety

Na małej scenie KCK natomiast Teatr TeTaTeT zaprezentuje spektakl „Umrzeć ze śmiechu” w reżyserii Mirosława Bielińskiego. Po spektaklu przewidziany jest toast noworoczny. Początek o godzinie 20.

W kinie Helios w Galerii Echo w sylwestrową noc odbędą się dwa maratony filmowe – Matki Równoległe i Licorice Pizza lub Szczęścia chodzą parami i Koniec Świata czyli Kogel Mogel 4. Początek o 21:30 i 21:45.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO