Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jest kompromis. Kupcy z Mielczarskiego nie zostaną na lodzie

czwartek, 20 stycznia 2022 10:56 / Autor: Weronika Kępa
Jest kompromis. Kupcy z Mielczarskiego nie zostaną na lodzie
Jest kompromis. Kupcy z Mielczarskiego nie zostaną na lodzie
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Władze miasta zawarły porozumienie z kupcami pracującymi na terenie targowiska przy ul. Mielczarskiego. Zgodnie z ustaleniami, w przestrzeni Kielc ma zostać wygospodarowane nowe miejsce na ich działalność.

Przypomnijmy, z końcem grudnia osoby prowadzące swoją działalność na terenie targowiska zlokalizowanego przy ulicy Mielczarskiego w Kielcach otrzymali wypowiedzenia najmu. Ich umowy miały przestać obowiązywać 31 stycznia. Wszystko dlatego, że nieruchomość ma zostać przekazana w ręce Wojsk Obrony Terytorialnej.

W sprawę zaangażowali się lokalni radni twierdząc, że ludzie nie mogą być pozostawieni sami sobie bez jedynego źródła dochodu. Po tych apelach prezydent Bogdan Wenta i przewodniczący Jarosław Karyś spotkali się z kupcami w celu znalezienia kompromisu dla tej sytuacji.

– Spotkanie miało bardzo dobry i pozytywny charakter. Myślę, że wszystkie strony są zadowolone z tego co udało się na nim ustalić – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

– Przede wszystkim kupcy otrzymali propozycję nowego miejsca, gdzie będą mogli prowadzić swoją działalność. Jest ona zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie, między ulicą Chałbińskiego a Młodą. Teraz jest potrzebny czas na wypracowanie formuły przekazania tego terenu do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych i przygotowanie terenu pod potrzeby prowadzenia targowiska – tłumaczy.

W związku z tą sytuacją miasto chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom kupców. Zadeklarowało więc, że do momentu rozstrzygnięcia całej procedury związanej z przekazaniem terenu przy ulicy Mielczarskiego na rzecz WOT-u kupcy będą mogli prowadzić swoją działalność w dotychczasowej lokalizacji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO