Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kiedy zakończą się remonty ulic w centrum Kielc?

wtorek, 23 stycznia 2024 11:45 / Autor: Weronika Karyś
Kiedy zakończą się remonty ulic w centrum Kielc?
kielce.eu
Kiedy zakończą się remonty ulic w centrum Kielc?
kielce.eu
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Od połowy 2023 roku w śródmieściu Kielc trwają przebudowy ulic. W związku z pracami jeżdżenie po centrum jest nieco utrudnione. Kiedy zakończą się remonty? O to pytaliśmy Jarosława Skrzydło, rzecznika prasowego Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

– W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi firma Strabag przerwała wykonywanie robót. Jak tylko aura ulegnie poprawie, to oczywiście firma wróci na wszystkie place budów. Wydaje się, że ulicami, które najszybciej zostaną skończone są: Złota, Śniadeckich, Nowy Świat. Blisko jest a także dokończenie alei IX Wieków Kielc, czyli wykonanie chodnika i drogi dla rowerów po stronie północnej. Nieco więcej czasu zejdzie przy modernizacji ulicy biskupa Kaczmarka – informuje Skrzydło.

Wciąż niedokończona jest również ulica Wojska Polskiego na odcinku od ronda Czwartaków do granicy miasta.

– Ona w zasadzie jest już przejezdna. Jeżeli chodzi o ciąg główny wszystkie roboty zostały zakończone. Wykonawca musi jednak stworzyć tam jeszcze drogi boczne oraz ciągi pieszo-rowerowe. Na zakończenie tych wszystkich prac szacujemy, że potrzebuje około miesiąca do półtora miesiąca pod warunkiem, że przygoda będzie sprzyjać – dodaje Skrzydło.

W Kielcach trwa także wdrażanie Inteligentnego Systemu Transportowego. Inwestycja jest bardzo opóźniona, a wykonawca za każdy dzień zwłoki opłaca karę. Wciąż nie wiadomo kiedy dokładnie zakończą się prace.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO