Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Kielce dołączają do pogromców marnowania jedzenia!

środa, 13 października 2021 15:38 / Autor: Weronika Kępa
Kielce dołączają do pogromców marnowania jedzenia!
Kielce dołączają do pogromców marnowania jedzenia!
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Kieleckie restauracje, kawiarnie, sklepy i cukiernie stały się częścią globalnej aplikacji Too Good To Go mającej na celu walkę z marnowaniem jedzenia. Dzięki niej mieszkańcy mogą kupować pyszne i pełnowartościowe posiłki w okazyjnych cenach, a przy okazji ratować planetę.

Zarejestrowane w aplikacji punkty gastronomiczne każdego wieczoru przygotowują pyszną paczkę-niespodziankę ze świeżą, niesprzedaną danego dnia żywnością i serwują ją za przysłowiowe grosze. W Kielcach do akcji dołączyły m.in. Plac Cafe, Fragola, NIEJESTTO Sushi House, Sokowirówka, Pierogarnia na Wspólnej i restauracja Rynek 11.

To Good To Go ma nie tylko pomagać w ratowaniu jedzenia przed zmarnowaniem, ale również wspierać branżę gastronomiczną, która wciąż znajduje się w trudnej sytuacji.

– Z każdym miesiącem jest nas coraz więcej. Jestem pewna, że Too Good To Go zyska sympatię w regionie i razem uratujemy tony pysznego jedzenia, jak również wesprzemy restauratorów w walce z marnowaniem – mówi Anna Kurnatowska, country managerka Too Good To Go.

Jak zaznaczają twórcy aplikacji, w Polsce każdego roku marnuje się blisko pięć milionów ton jedzenia! Oznacza to, że w każdej sekundzie do kosza wyrzucamy blisko 153 kilogramy żywności. Wraz z wyrzucanym posiłkiem marnujemy również naturalne zasoby naszej planety oraz narażamy ją na niepotrzebną emisję CO2e.

– Wierzymy, że nasi klienci chętnie zaangażują się z nami w inicjatywę, która zapobiega marnowaniu jedzenia w trosce o innych i o środowisko naturalne - podkreśla Przemysław Jóźwik, specjalista ds. marketingu Zebrano Rano Kielce.

Z Too Good To Go można również korzystać w Opolu, Toruniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Katowicach, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście, Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, Olsztynie i Elblągu, Białymstoku, Radomiu oraz Częstochowie. Aby dołączyć do inicjatywy wystarczy wejść na stronę: https://toogoodtogo.pl/pl/business

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO