Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielecka paczka dla potrzebującej rodziny. Każdy może pomóc

wtorek, 07 grudnia 2021 11:18 / Autor: Weronika Kępa
Kielecka paczka dla potrzebującej rodziny. Każdy może pomóc
Kielecka paczka dla potrzebującej rodziny. Każdy może pomóc
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Kielecki oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland po raz kolejny włącza się w pomoc rodzinom zakwalifikowanym do Szlachetnej Paczki i zachęca mieszkańców do wsparcia inicjatywy.

– W tym roku wspieramy panią Magdę i pana Pawła, którzy zajmują się wychowywaniem dzieci w wieku przedszkolnym - Mateusza i Aleksandry. Codzienne życie utrudnia fakt, iż członkowie rodziny zmagają się z chorobami: pani Magda ma guza, który powoduje problemy z widzeniem na jedno oko, a syn Mateusz cierpi na zaburzenia mowy i pamięci. Pan Paweł pracuje dorywczo, ale ze względu na braki w podstawowym wykształceniu ma trudności ze znalezieniem pracy na stałe. Oboje rodzice pochodzą z ubogich rodzin, a pani Magda z takiej, w której obecna była także przemoc – informuje Wiktoria Domiańska, koordynator lokalny projektu Szlachetna Paczka.

Wspomniana rodzina utrzymuje się głównie z zasiłków oraz dorywczej pracy pana Pawła, co daje im w sumie 3159 złotych miesięcznie. Jednak, po odliczeniu kosztów mieszkania i leków, na życie pozostaje im 320 złotych na osobę.

– Rodzice chcą zapewnić jak najlepszy i prawidłowy rozwój swoich dzieci, przez co większość czasu spędzają na nauce i zabawie. Przed końcem roku spodziewają się narodzin drugiej córki. Oprócz obowiązków dnia codziennego, członkowie rodziny znajdują czas na pielęgnowanie zainteresowań: pani Magda uwielbia piec ciasta, pan Paweł lubi majstrować przy samochodach oraz bawić się z synem i córką – wylicza koordynator.

W walce o lepszą przyszłość mają pomóc darczyńcy. Rodzina zgłosiła, że potrzebuje przede wszystkim ubrań i butów dla dzieci, żywności trwałej oraz środków czystości. Dodatkowo, w miarę możliwości, chciałaby również otrzymać materiały szkolne, tekstylia łazienkowe i sypialniane, pralkę, łóżeczko dla noworodka oraz szczególne upominki takie jak kosmetyki dla rodziców oraz zabawki, wspierające rozwój dzieci.

– Pragniemy zaktywizować naszych rówieśników, pracowników wydziału oraz mieszkańców Kielc i zwrócić szczególną uwagę na potrzebujących w naszym otoczeniu. Dla uboższych rodzin otrzymana paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności – stwierdza Domiańska.

Zbiórka na rodzinę potrwa do 10 grudnia. Potrzebne rzeczy można przynosić do wydziału Collegium Medicum UJK.

Więcej na temat zbiórki można przeczytać na Facebooku: https://tiny.pl/9fmfw

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO