Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielecki rynek „na żywo”

wtorek, 31 sierpnia 2021 11:59 / Autor: Weronika Kępa
Kielecki rynek „na żywo”
UM Kielce
Kielecki rynek „na żywo”
UM Kielce
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Na siedzibie kieleckiego Urzędu Miasta zamontowano kamerę, dzięki której m.in. mieszkańcy na bieżąco mogą śledzić, co dzieje się na rynku. Od momentu jej uruchomienia, czyli w ciągu sześciu dni, skorzystało z niej już blisko dziesięć tysięcy oglądających.

Jak informuje rzecznik prasowy prezydenta, Tomasz Porębski, dzięki kamerze kielczanie, ale przede wszystkim turyści mogą m.in. sprawdzić aktualną pogodę w stolicy województwa świętokrzyskiego, obejrzeć panoramę zabytkowego centrum, a także dostrzec zarys dawnego ratusza.

Widok z kamery jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej Miasta Kielce, w aplikacji na smartfony WebCamera.pl oraz na portalu WebCamera.pl, gdzie prezentowane są obrazy z ponad 500 kamer live zlokalizowanych w różnych atrakcyjnych turystycznie miejscach w Polsce.

W ten sposób, oprócz Kielc, promują się także inne duże miasta. W tym m.in. Rzeszów, Tarnów, Bielsko-Biała, Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Chorzów, Zabrze, Opole, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot i Zakopane, plaże nad Bałtykiem, Kasprowy Wierch, a w naszym regionie - Starachowice, dąb Bartek w Zagnańsku i wiatrak w Krasocinie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO