Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kieleckie autobusy widoczne w Mapach Google!

wtorek, 18 stycznia 2022 14:07 / Autor: Radio eM
Kieleckie autobusy widoczne w Mapach Google!
Kieleckie autobusy widoczne w Mapach Google!
Radio eM
Radio eM

Do tej pory, by wyszukać na telefonie połączenie autobusowe na terenie Kielc trzeba było wejść na stronę internetową ZTM-u lub posiadać specjalną aplikację mobilną (m.in. Jakdojadę czy mobileMPK). Teraz wszystko stało się łatwiejsze, gdyż śladem innych dużych miast, Kielce zostały połączone z Mapami Google.

Jak czytamy na Facebooku Kieleckiej Platformy Komunikacyjnej, "ZTM we współpracy z Google uruchomił możliwość znajdowania połączeń, przystanków i rozkładów jazdy na mapach Google. Obecnie pasażerowie mają do dyspozycji rozkładowe godziny odjazdów, lecz wkrótce pojawią się również te rzeczywiste - uwzględniające przyspieszenia i opóźnienia. Tym sposobem Kielce dołączyły do grona miast, w których wprowadzono funkcjonalność Google Transit".

"Jest to kolejne ułatwienie, które w ostatnich miesiącach zostanie wprowadzone dla pasażerów, w ramach zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kielcach. Z Google Transit będzie można korzystać z urządzeń mobilnych jak i stacjonarnych", czytamy na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

By skorzystać z usługi wystarczy wejść w Mapy Google, a następnie wpisać miejsce docelowe i kliknąć drugą ikonkę od lewej strony symbolizującą transport miejski. Wówczas pokażą się dostępne połączenia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO