Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kieleckie galerie otwarte! Tłumy ruszyły na zakupy

sobota, 28 listopada 2020 13:30 / Autor: Adrianna Linertowicz
Kieleckie galerie otwarte! Tłumy ruszyły na zakupy
Kieleckie galerie otwarte! Tłumy ruszyły na zakupy
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Od dzisiaj (sobota, 28 listopada) galerie i centra handlowe wznowiły swoją działalność. Będą funkcjonowały na ścisłych zasadach reżimu sanitarnego. Po wczorajszym Black Friday, dziś też przewidziano dużo promocji dla klientów. Nic więc dziwnego, że kielczanie tłumnie ruszyli na zakupy.

W sklepach oraz galeriach handlowych obowiązuje limit osób – na 15 metrów kwadratowych może przypadać jedna osoba. Sklepy są także zobowiązane do udostępnienia klientom płynów do dezynfekcji rąk oraz jednorazowych rękawiczek. Jest również nakaz noszenia maseczek.

Centra handlowe były przygotowane na przyjęcie większej liczby klientów. Jak zapewniają zarządcy galerii, wymogi bezpieczeństwa higienicznego są w pełni zachowane. Konieczność przestrzegania wysokiego reżimu sanitarnego nie przeszkodziła jednak w zorganizowaniu licznych promocji i obniżek cenowych w związku z Czarnym Piątkiem, który w tym roku przypadał na dzień 27 listopada, a także w związku z nadchodzącymi mikołajkami oraz Świętami Bożego Narodzenia. W galeriach można już zobaczyć świąteczne instalacje i ozdoby.

– Na zakupy przyszłam głównie z myślą o prezentach świątecznych dla rodziny – mówiła jedna z klientek Galerii Korona. – Dzisiaj kupiłam głównie zabawki dla dzieciaków – dodała.

Nie zabrakło również łowców promocji. W godzinach popołudniowych przed niektórymi sklepami ustawiały się długie kolejki, co może być związane z przedświątecznym szczytem handlowym.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO