Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Kieleckie Jeziorany mają nowych lokatorów!

wtorek, 14 września 2021 12:06 / Autor: Weronika Kępa
Kieleckie Jeziorany mają nowych lokatorów!
Kieleckie Jeziorany mają nowych lokatorów!
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Zakończył się trzeci etap inwestycji na kieleckich Jezioranach. Klucze do nowych mieszkań otrzymało dzisiaj (14 września) kolejne piętnaście rodzin. Mimo trudnej przeszłości i wielu życiowych doświadczeń w końcu zaświeciło dla nich słońce. Radości nie było końca.

Przypomnijmy, kieleckie Jeziorany to osiedle położone u zbiegu ulic 1-go Maja, Hubalczyków i Łódzkiej. Od 2018 roku przechodzi ono gruntowną modernizację, w ramach której stopniowo jest wyburzanych 58 domków socjalnych, a w ich miejsce powstają nowoczesne mieszkania dla 78 rodzin.

Inwestycja została podzielona na pięć etapów. Właśnie zakończył się trzeci z nich opiewający na piętnaście mieszkań. W brzoskwiniowym domku, na pięterku zamieszkali Monika i Konrad Dykiel.

- Czekaliśmy na to mieszkanie bardzo krótko, bo półtora roku. Mamy niepełnosprawnego syna, żona ma raka. Miasto stanęło na wysokości zadania i naprawdę bardzo nam pomogło w tej trudnej sytuacji – opowiadają państwo Dykiel.

- Do tej pory w pięć osób wynajmowaliśmy jednopokojowe mieszkanie… Sam wynajem kosztował nas ponad tysiąc złotych. Tutaj koszty są zdecydowanie mniejsze, a warunki o niebo lepsze. Zamieszkamy tu co prawda dopiero w październiku, bo mieszkanie jest puste, a my musimy dopiąć formalności, ale radość jest ogromna – dodają małżonkowie.

Klucze nowym lokatorom przekazał sam prezydent Bogdan Wenta. - To już trzeci etap. Oddajemy najwięcej jak do tej pory, bo piętnaście mieszkań. Kolejne już powstają. To bardzo istotna przestrzeń dla osób, które były w trudnych warunkach – zaznacza.

O ogromnej wadze tej inwestycji przypomniał również, przewodniczący kieleckiej rady miasta, Jarosław Karyś.

- Kielce nie zapominają o żadnym mieszkańcu i rodzinie. Mam nadzieję, że w przyszłości wystarczy środków na kolejne tego typu inwestycje. Miasto musi być solidarne i to w tej chwili pokazujemy. Dziękuję za te inicjatywy, które miasto realizuje we właściwy sposób – mówi Karyś.

W pozostałych etapach powstanie kolejno 16 i 26 mieszkań. Inwestycja ma być zrealizowana do 2023 roku. Jej całkowity koszt to około dwadzieścia milionów złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO