Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Kolejna impreza w Targach Kielce

środa, 28 kwietnia 2021 10:56 / Autor: Michał Łosiak
Kolejna impreza w Targach Kielce
Kolejna impreza w Targach Kielce
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziś (28 kwietnia) rozpoczęły się targi Enex I Ekotech. Ze względu na pandemię, spotkania branży energetycznej i komunalnej przeniosły się do internetu.

Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex to oczkazja do poznania produktów wystawców i porozmawiania z ekspertami o użyteczności wybranych paneli, pomp czy ładowarek samochodowych. Wydarzenie jest także okazją do rozstrzygnięcia konkursu portalu Globenergia: „Dobre praktyki w dobrych rękach”. Bierze w nim udział dwadzieścia czołowych firmy z branży OZE z takich krajów jak Polska, Niemcy, Rosja i Chiny.

Rozpoczyna się ono Energetycznym Talk-Show - to przegląd najważniejszych informacji dla branży energetycznej. Dziennikarze zajmą się między innymi tematami dotyczącymi opłaty mocowej i innymi czynnikami wzrostu rachunków za prąd oraz optymalizacją produktywności dużych farm fotowoltaicznych. Zaprezentują także najnowsze dane dotyczące rynku PV i pomp ciepła, magazynów energii i ich miejsca w biznesie. Prowadzący poruszą również wątek programów dotacyjnych, m.in. Mój Prąd 3.0. Nie zabraknie newsów dotyczących elektromobilności, wyzwań rynków mikroinstalacji czy tematu renowacji.

Podczas tergów Ekotech zaplanowano prezentacje oferty produktowej firm z branży gospodarki odpadami. Nie zabraknie pokazów samochodów służących do transportu odpadów, tematów dotyczących składowania odpadów komunalnych oraz ich utylizacji. Tematem pierwszego webinarium będą normy budowy i zagospodarowania altan odpadowych. Konferencja będzie dotyczyć pierwszych w kraju regulacji wspierających budowę eko-altan.

Z kolei „Zamykamy obiegi surowców – energia z odpadów to kolejna konferencja, na którą zapraszają Targi Kielce, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu oraz Akademia Recyklingu.

Oba wydarzenia można śledzić w mediach społecznościowych Targów Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO