Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Konsultacje ws. zagospodarowania Doliny Silnicy dobiegają końca

poniedziałek, 25 października 2021 10:28 / Autor: Weronika Kępa
Konsultacje ws. zagospodarowania Doliny Silnicy dobiegają końca
Fot. Piotr Michalec
Konsultacje ws. zagospodarowania Doliny Silnicy dobiegają końca
Fot. Piotr Michalec
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Rozpoczęte we wrześniu konsultacje społeczne w sprawie sposobu zagospodarowania Doliny Silnicy dobiegają końca. Na wyrażenie swojego zdania mieszkańcy mają jeszcze tylko siedem dni (do 31 października).

Obszar zlokalizowany pomiędzy al. IX Wieków Kielc, a ul. Jesionową liczy piętnaście hektarów i jak zaznaczają władze miasta, ma naprawdę ogromny potencjał. – Dolina Silnicy to zielony kręgosłup Kielc i jedna z priorytetowych zielonych inwestycji. Chcemy naradzić się z mieszkańcami, jak powinno wyglądać to bardzo wyjątkowe miejsce – mówi wiceprezydent Agata Wojda.

Dolina Silnicy to specyficzny teren. Jak zaznacza dyrektor wydziału architektury i urbanistyki, Artur Hajdorowicz, przy tworzeniu planów zagospodarowania trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

- Dolina Silnicy należy do obszaru chronionego krajobrazu, gdzie przede wszystkim jest zakaz zmiany stosunków wodnych, wycinki drzew i krzewów, zmiany rzeźby terenu, a także lokalizacji obiektów budowlanych w odległości stu metrów od linii brzegowej rzeki. Jest to teren zalewowy, zagrożony wystąpieniem wysokiej wody – wylicza dyrektor. – Dążymy do tego, żeby stworzyć tutaj zielony raj. Pracy jest bardzo dużo – dodaje.

Mieszkańcy mogą wyrażać swoje opinie na temat Doliny Silnicy przede wszystkim poprzez ankietę udostępnioną na stronie internetowej Idea Kielce.

– Pamiętamy o tych, którzy nie mogą w ten sposób uczestniczyć w konsultacjach i dajemy też inne możliwości. Po pierwsze, seniorzy mogą wypełniać ankiety w wersji papierowej we wszystkich klubach seniora na terenie miasta. Mogą również pobrać ankietę ze strony, wydrukować, dać komuś do wypełnienia i gotową złożyć w ratuszu - informuje Rafał Zamojski, główny specjalista ds. centrum miasta i współpracy z przedsiębiorcami.

Link do konsultacji: https://konsultacje.kielce.eu/

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO