Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Koronawirus. Miasto partnerskie z Chin prosi Kielce o pomoc

piątek, 31 stycznia 2020 18:23 / Autor: Piotr Natkaniec
Koronawirus. Miasto partnerskie z Chin prosi Kielce o pomoc
Koronawirus. Miasto partnerskie z Chin prosi Kielce o pomoc
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Yuyao - miasto parterskie Kielc zwróciło się do naszych władz o pomoc w znalezieniu firm zajmujących się produkcją masek, odzieży ochronnej i urządzeń sprawdzających temperaturę ciała. Ma to oczywiście związek z epidemią koronawirusa.

Yuyao to miasto położone na wschodnim wybrzeżu Chin niedaleko Szanghaju w prowincji Zheijang. Mieszka w nim ok. 800 tys. mieszkańców.  Od 2013 roku między Kielcami a Yuyao obowiązuje umowa partnerska.

- Wszyscy wiemy o tym, że Chińczycy mają ogromny problem z epidemią. Ten problem dotknął także miasto partnerskie Kielc, Yuyao. W Chinach rząd chce zaopatrzyć mieszkańców w środki ochronne takie jak:  maski na twarz, odzież ochronną i urządzenia sprawdzające temperaturę ciała. W Chinach uruchomiona jest silna produkcja tych elementów, ale i tak niewystarczająca. W sklepach w tym momencie graniczy z cudem otrzymanie tych towarów. Dlatego Chińczycy poszukują możliwości wyeksportowania z innych państw, a przedstawiciele miasta Yuyao zwrócili się do nas z prośbą o pomoc - mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Władze Kielc w tym momencie sprawdzają rynek oraz weryfikują możliwości firm, które znajdują się w naszym kraju i mogą takie maski czy inne produkty wyeksportować. Chińczycy chcą za wszystko zapłacić.

Do tej pory koronawirus zabił ponad 200 osób. Obecnie zarażonych nim jest około 6 tys. osób.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO