Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Laptopy z dwujęzycznym oprogramowaniem w kieleckich podstawówkach

czwartek, 07 lipca 2022 13:12 / Autor: Weronika Kępa
Laptopy z dwujęzycznym oprogramowaniem w kieleckich podstawówkach
Laptopy z dwujęzycznym oprogramowaniem w kieleckich podstawówkach
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Sześć kieleckich szkół podstawowych otrzymało łącznie blisko 60 laptopów wyposażonych w polską i ukraińską klawiaturę oraz dwujęzyczne oprogramowanie. Grant został przyznany przez Fundację Szkoła z Klasą.

Sprzęt o łącznej wartości 134 tysięcy złotych trafił do Szkoły Podstawowej nr 12, 7, 18, 32, 19 i 39.

– W naszej szkole kształci się 50 uczniów z Ukrainy, którzy do tej pory wykazali się ogromną chęcią nauki. Doskonale władają językiem angielskim, znają się na informatyce i szybko zaczęli uczyć się języka polskiego. Dodatkowy sprzęt komputerowy na pewno pomoże im jeszcze lepiej poznawać język polski i rozwijać swoje zainteresowania – mówi Jakub Pieron, dyrektor SP nr 12 w Kielcach.

Jak informują władze miasta, sprzęt trafił do placówek, w których uczy się najwięcej dzieci pochodzenia ukraińskiego i było największe zapotrzebowanie na tego typu wsparcie.

– W obecnych czasach, w których komputery bardzo często wykorzystuje się w edukacji, to duże wsparcie dla kieleckich szkół. W przyszłości będziemy starali się aplikować również na inne tego typu programy i próbować pozyskiwać sprzęt dla pozostałych placówek oświatowych – mówi wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Do czterech placówek trafiło po dziesięć laptopów i do dwóch po osiem. – Co ważne, Kielce jako jedyne w województwie świętokrzyskim wzięły udział w tym grancie – informuje Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny, pełnomocnik ds. działań miasta na rzecz pomocy dla obywateli Ukrainy.

Dodatkowo w ramach grantu Fundacja Szkoła z Klasą wesprze szkoły w integrowaniu oraz adaptacji nowych uczniów i uczennic, zapewniając szkolenia i materiały edukacyjne.

IMG-9829.jpg

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO