Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Latem miejskie autobusy będą jeździć rzadziej

piątek, 17 czerwca 2022 11:42 / Autor: Weronika Kępa
Latem miejskie autobusy będą jeździć rzadziej
Latem miejskie autobusy będą jeździć rzadziej
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Od 25 czerwca w Kielcach zaczną obowiązywać nowe, wakacyjne rozkłady jazdy miejskich autobusów. Ograniczenia obejmą w sumie trzynaście linii.

– Okres wakacyjny to czas, w którym mieszkańcy zdecydowanie rzadziej korzystają z autobusów – uczniowie nie chodzą do szkoły, studenci na uczelnie, a dorośli biorą urlopy w pracy. W tym roku zmieniamy rozkłady jazdy dla dwunastu linii dedykowanych głównie do obsługi placówek oświatowych i uczelni w naszym mieście: 4, 8, 13, 30, 34, 35, 36, 46, 53, 102, 105, 112. Z kolei linia numer 104 zostanie całkowicie zawieszona – informuje wiceprezydent Agata Wojda.

– Linia numer 35 i 46 kursują obecnie co dziesięć-dwanaście minut. W wakacje będzie to co około minut, więc mam nadzieję, że pasażerowie tego nie odczują. Oczywiście wszystkie autobusy przegubowe będą zadysponowane na miasto, aby nie było tłoku – dodaje Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Szczegółowe rozkłady jazdy poszczególnych autobusów w wakacje można sprawdzić pod linkiem: https://ztm.kielce.pl/aktualnosci/1946-wakacyjne-rozklady-jazdy-3.html

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO