Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Majówka rowerowa z biskupem Marianem Florczykiem rozpoczęta!

sobota, 21 maja 2022 10:36 / Autor: Dominika Skowron
Majówka rowerowa z biskupem Marianem Florczykiem rozpoczęta!
Majówka rowerowa z biskupem Marianem Florczykiem rozpoczęta!
Dominika Skowron
Dominika Skowron

Dziś, 21 maja pod bazyliką katedralną zebrał się tłum rowerzystów, który wraz z biskupem Marianem Floryczkiem udał się trasę na dwóch kółkach. Wydarzenie, które odbywa się corocznie w okolicach 18 maja, ma na celu upamiętnienie Papieża Polaka - Jana Pawła II. 

Mimo niezbyt sprzyjająchych warunków atmosferycznych i podmuchów wiatru, chętnych do wzięcia udziału w Majówce Rowerowej nie brakowało. Pojawili się zarówno najmłodsi, jak i seniorzy, którzy wciąż wykazaywali się

IMG 20220521 094430 571

Zanim rowerzyści wyjechali na kieleckie ulice zostali dokładnie poinstruowani, w jaki sposób zachowywać się na drodze i na co zwracać szczególną uwagę, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Uwagi dotyczyły zwłaszcza podmuchów wiatru, które momentami były dość silne, a które w przeszłości bywały przyczynami wypadków podczas jazdy na rowerze. 

Obowiązkowym elementem każdego uczestnika była kamizelka odblaskowa i kask. Jeśli ktokolwiek nie posiadał własnych, mógł dostać je na miejscu za darmo. 

Biskup Marian Florczyk pobłogosławił zebranych i ich pojazdy. Zmówiono również modlitwę. 

IMG 20220521 095611 050

-Miejscami moze wystąpić batdzo silny wiatr, należy zwrócić na to uwagę. Podmuchy wiatru sprzyjają niestety tylko skoczkom, kiedy wieje pod narty - dodał żartobliwie biskup Florczyk.

IMG 20220521 095908 986

Majówka Rowerowa udała się spod bazyliki katedralnej w stronę ulicy Ściegiennego, następnie w kierunku Dymin. O godzinie 14 w Borkowie rozpocznie się rodzinny piknik. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO