Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Mapping na kieleckim rynku

czwartek, 27 maja 2021 14:55 / Autor: Weronika Kępa
Mapping na kieleckim rynku
Mapping na kieleckim rynku
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Z okazji 100. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego na budynku kieleckiego ratusza zostanie wyświetlona dziesięciominutowa projekcja multimedialna, tak zwany mapping. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 28 maja, w godzinach 21:30 – 22:30.

Mapping to najprościej mówiąc audiowizualny pokaz polegający na wyświetleniu obrazu lub animacji na prawdziwym obiekcie takim jak kamienica, most, samochód czy tak jak w tym przypadku, ratusz. Projekcja polega przede wszystkim na zmieniających się cieniach i kolorach. Towarzyszy jej również muzyka.

To właśnie przy pomocy mappingu zdecydowano się uczcić 100. rocznicę wybuchu III powstania śląskiego. W scenariuszu animacji znalazły się odniesienia do momentu odzyskania przez Polskę niepodległości, nieocenionej roli bogactw Górnego Śląska i przebiegu samego powstania.

Niezbędne do wyświetlenia animacji materiały pochodzą z Biura Programu „Niepodległa”, które bezpłatnie udostępnia pliki samorządom oraz instytucjom podejmującym się przygotowania wydarzenia w swoich miastach i gminach. Realizacja widowiska została sfinansowana ze środków ministerstwa kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO