Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Miasto podpisało umowę na rozbudowę kieleckiego skateparku

piątek, 06 sierpnia 2021 15:58 / Autor: Weronika Kępa
Miasto podpisało umowę na rozbudowę kieleckiego skateparku
Miasto podpisało umowę na rozbudowę kieleckiego skateparku
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Rozbudowa kieleckiego skatepraku rozpocznie się lada dzień. Po uchwaleniu zmian w budżecie, miasto w końcu podpisało umowę z wykonawcą. Została nim firma Techramps z Krakowa. Obiekt ma być gotowy jeszcze w tym roku. Termin zakończenia prac mija 6 grudnia.

Obiekt przy Kadzielni zostanie rozbudowany o monolityczny, betonowy skatepark wraz z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach.

W ramach projektu powstanie również skatepark kids, czyli pas z przeszkodami, przystosowany dla potrzeb mniejszych dzieci i osób początkujących. Cały teren będzie oświetlony, zostaną też ustawione ławki, stojaki, stacja naprawy rowerów oraz kosze na śmieci i tablice informacyjne.

- To dzięki zaangażowaniu mieszkańców, w Kielcach powstanie kolejne miejsce aktywnego wypoczynku otwarte dla wszystkich pokoleń. Skatepark z prawdziwego zdarzenia pozwoli kielczanom rozwijać swoje pasje i umiejętności w kreatywny i bezpieczny sposób –  mówi zastępca prezydenta Kielc, Bożena Szczypiór.

- Warto podkreślić, że wykonawcą robót jest firma z długoletnim doświadczeniem, która zrealizowała ponad tysiąc obiektów typu skatepark w całej Polsce i za granicą - dodaje.

Wartość inwestycji opiewa na blisko trzy miliony złotych. Skatepark powinien być gotowy najpóźniej 6 grudnia 2021 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO