Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Radni zdecydowali. Przy MOW-ie powstanie szkoła branżowa

czwartek, 29 kwietnia 2021 16:44 / Autor: Weronika Kępa
Radni zdecydowali. Przy MOW-ie powstanie szkoła branżowa
Radni zdecydowali. Przy MOW-ie powstanie szkoła branżowa
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Nadzwyczajna sesja rady miasta w sprawie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego trwała ponad dwie godziny. Burzliwą dyskusję zamknęło głosowanie nad trzema projektami uchwał. Ku radości wnioskodawców, wszystkie zyskały poparcie gremium.

Przypomnijmy, w porządku obrad pojawiły się trzy projekty uchwał: w sprawie powołania szkoły branżowej, włączenia szkoły branżowej do MOW-u oraz zmniejszenia dodatków za trudne warunki pracy do minimum ustawowego. Na sesji głos zabrał zastępca dyrektora placówki, Krystian Wojtkowiak.

- Szkoły branżowe i zawodowe stanowią 60 procent rynku edukacyjnego nieletnich i są kierowane przede wszystkim do placówek resocjalizacyjnych, takich jak ośrodki wychowawcze. Toteż przez ostatnie dwa lata prosiliśmy o otwarcie takiej szkoły – mówił dyrektor.

- Wielokrotnie podkreślane było, że nie ma pieniędzy na prowadzenie tego ośrodka, że kwota subwencji jest niewystarczająca. Jednak to nie jest przyczyna tylko skutek tego, że nie ma wychowanków, a to z kolei wynika z braku szkoły branżowej. Mieliśmy sytuacje, w których wychowankowie specjalnie nie zdawali do następnych klas, żeby zostać w placówce. Nie chcieli jechać do innego ośrodka ze szkołą branżową, bo zależało im na wychowaniu. Nie na przetrzymywaniu – stwierdził Wojtkowiak.

Mimo wielu wątpliwości i burzliwej dyskusji radni pozytywnie zaopiniowali wszystkie dokumenty. - Bardzo się cieszę z takiego obrotu sprawy. To dobra informacja przede wszystkim dla wychowanków i pracowników MOW-u. Dzięki podjętym uchwałom placówka będzie mogła dalej się rozwijać - mówi Joanna Winiarska, wiceprzewodnicząca rady miasta.

Szkoła branżowa zacznie funkcjonować od 1 września. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO