Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

MPK chce zmniejszyć liczbę kursów autobusowych?

środa, 19 stycznia 2022 12:24 / Autor: Adrianna Linertowicz
MPK chce zmniejszyć liczbę kursów autobusowych?
MPK chce zmniejszyć liczbę kursów autobusowych?
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Kielcach zwróciło się do Zarządu Transportu Miejskiego z prośbą o ograniczenie realizowanych kursów autobusowych. Powodem ma być to, że znaczna część kierowców przebywa na zwolnieniach lekarskich z powodu koronawirusa. 

Ponad 30 kierowców jest na chorobowym, co może przełożyć się na to, że któregoś dnia nie wszystkie autobusy wyjadą na trasy.

– W piśmie MPK wskazało, że jeżeli chodzi o pandemię COVID-19, to tylko sześciu kierowców ma stwierdzone zakażenie koronawirusem i przebywa na zwolnieniach. Wydaje się, że taką sytuację można usprawiedliwić. Jeżeli jednak byłaby niezrealizowana większa liczba kursów, to wówczas należy liczyć się z tym, że będziemy wykonywać umowę i umowa ta przewiduje wówczas kary - tłumaczy Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. Dodaje, że w ramach odpowiedzi na pismo ze strony MPK wystosowała pytanie o to, czy przedsiębiorstwo rozważa przesunięcie kierowców obsługujących linie komercyjne do obsługi linii miejskich oraz czy takie rozwiązanie byłoby wystarczające dla realizacji obu miejskich kontraktów.

– Na razie rozważamy zawieszenie niektórych kursów, jednak zależy to od odpowiedzi MPK. Usługa dla miasta powinna być priorytetem dla przedsiębiorstwa - mówi Barbara Damian.

Obecnie nie zapadła żadna decyzja, jednak niewykluczone, że zawieszeniu ulegnie kursowanie tych autobusów, które są mniej znaczące, jeśli chodzi o obsługę szkół, uczelni oraz miejsc pracy. Może dotyczyć to linii takich, jak np. 0W i 0Z.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO