Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na pomoc psiakom

środa, 27 lipca 2022 15:02 / Autor: Łukasz Czerwiak
Na pomoc psiakom
Fot. Shutterstock
Na pomoc psiakom
Fot. Shutterstock
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Kielecka influencerka Karolina Bęben zorganizowała akcję, w ramach której zbiera pokarm dla psów z fundacją „Psiakowo pod Lasem”. W przedsięwzięcie włączyło się kilka podmiotów, w których można przekazać pokarm dla potrzebujących zwierząt.

Karolina Bęben, kielczanka znana z Instagrama jako karolina.official.pl. Za jego pomocą wielokrotnie organizowała rożne akcje pomocowe. Tym razem ruszyła na pomoc psom.

– Przeczytałam w internecie, że w „Psiakowie” brakuje karmy. Postanowiłam zainterweniować. Podchodziłam po sklepach zoologicznych z prośbą, aby wystawili kosze do zbiórki. Oczywiście kilka sklepów chętnie pomogło. Akcja miała trwać do końca lipca, ale jeśli uzyskam zgodę ustawienia kosza w Galerii Echo, to myślę, że potrwa dłużej – mówi. 

Zbiórka karmy dla „Psiakowa pod Lasem” odbywa się w sklepach zoologicznych: 

„Uszatkowe rady” Kielce ul. Zagórska 71,

„Pełna micha” Kielce ul. Zagórska 36

„Grizoo” Kielce ul. Zapolska 9,

„Wrona Stefania” Kielce ul. Plac Wolności 3,

 „Bobik Market” Kielce ul. Wapiennikowa 39G.

Do akcji włączyli się także kielecki Klincz Sekcja Sportów Walki Kielce ul. Wesoła 51 oraz sportsmenka Martyna Stępień, która zbiera pokarm dla psów w Klubie Fitness Endorfina Kielce ul. Zagórska 92.

Akcję skomentowała właścicielka fundacji „Psiakowo pod Lasem”:

– Takie inicjatywy są nam bardzo pomocne, ponieważ utrzymanie fundacji jest na łatwe. Dzięki tej karmie, fundusze które planowaliśmy na nią wydać, będziemy mogli przekazać na dalszy rozwój i opiekę weterynaryjną – mówiła Emilia Loch, behawiorystka zwierzęca.

Fundacja powstała w czerwcu 2021 roku i zapewnia pomoc psom, które są wycofane oraz lękliwe. Dzięki tej opiece mogą one znaleźć dom.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO