Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Na tym odcinku pojawią się autobusy, ale miejsc parkingowych będzie mniej

piątek, 30 kwietnia 2021 11:08 / Autor: Weronika Kępa
Na tym odcinku pojawią się autobusy, ale miejsc parkingowych będzie mniej
Na tym odcinku pojawią się autobusy, ale miejsc parkingowych będzie mniej
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Wzdłuż ulicy Marszałkowskiej, na odcinku pomiędzy drogą S74, a ulicą Orkana, próżno szukać przystanku autobusowego. Najbliższy znajduje się przy równolegle położonej ulicy Warszawskiej. O zmianę tej sytuacji wnioskował w Urzędzie Miasta radny Dariusz Kisiel.

- W tym miejscu zlokalizowane są bloki z lat siedemdziesiątych, których mieszkańcy są już w znacznej większości w podeszłym wieku. Aby skorzystać z komunikacji miejskiej, muszą pokonać znaczną odległość – tłumaczy radny Dariusz Kisiel.

Na Szydłówku znajduje się nie tylko szkoła podstawowa, ale również kościół, kilka sklepów spożywczych, Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz MOPR. Codziennie przewija się tam mnóstwo ludzi.

- Ulica Marszałkowska ciągnie się od skrzyżowania z Pocieszka niemal do Orkana. Mierzy blisko półtora kilometra i tylko jedna trzecia tej trasy jest skomunikowana. Jeden przystanek autobusowy znajduje się nieopodal skrzyżowania z ulicą Dębową, drugi - z Wojewódzką. Dojeżdżają tam autobusy numer 50 i 51. Dwie linie to niewiele, ale kielczanie mieszkający po drugiej stronie drogi S74 nie mają nawet tego. Warto zmienić tę sytuację – stwierdza Dariusz Kisiel.

Z przekazanych przez miasto informacji wynika, że Zarząd Transportu Miejskiego rozważa otwarcie wspomnianego odcinka ulicy Marszałkowskiej dla autobusów.

„Obsługa komunikacyjna odbywałaby się jedną z już istniejących linii, której trasa zostałaby odpowiednio zmodyfikowana. Jakkolwiek należy mieć na uwadze, iż wyznaczenie przystanków oraz zapewnienie odpowiedniej szerokości jezdni na przejazd autobusu, skutkować będzie likwidacją około 30 miejsc parkingowych”, czytamy w odpowiedzi na interpelację.

W najbliższym czasie ZTM planuje również wymianę 40 najstarszych autobusów zakupionych w latach 2009-2010 na pojazdy spełniające normy ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO